Z wizytą u Katarzyny Sajeckiej-Ściegiennej, Kobiety...

  Z wizytą u Katarzyny Sajeckiej-Ściegiennej, Kobiety Przedsiębiorczej, w jej domu w Miedzianej Górze

  Iwona ROJEK rojek@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Do przytulnego kącika w ogrodzie pani Kasia często zaprasza przyjaciół.

  Do przytulnego kącika w ogrodzie pani Kasia często zaprasza przyjaciół. ©Łukasz Zarzycki

  - Po ciężkim dniu pracy najlepiej odpoczywam w swo-im mieszkaniu na kanapie albo w ogrodzie - zdradza Kata-rzyna Sajecka-Ściegienna, właścicielka cukierni "U Sołty-ków". A w jej przepięknym, malowniczo położonym domu w Miedzianej Górze można naprawdę dobrze się czuć.
  Do przytulnego kącika w ogrodzie pani Kasia często zaprasza przyjaciół.

  Do przytulnego kącika w ogrodzie pani Kasia często zaprasza przyjaciół. ©Łukasz Zarzycki

  Na wstępie naszej rozmowy sympatyczna pani Kasia chciałaby serdecznie podziękować wszystkim kielczanom za głosy, które na nią oddali.

  - Przyznam, że na swój sukces pracowałam ponad 25 lat, dlatego cieszę się, że został zauważony - mówi przedsiębiorcza kielczanka. - Chyba rzeczywiście jestem dość zaradna, staram się działać na różnych polach. Realizuję się w pracy, sama urządzałam dom, ogród, piekę chleb, pielęgnuję sad owocowy, bardzo dobrze gotuję, a w wolnych chwilach uczę się też grać na pianinie.

  Wszystkie pomieszczenia w swoim obszernym domu Kata-rzyna Sajecka zaprojektowała go wspólnie z architektem, panią Ewą.
  Na dole w gustownie urządzonym salonie z oryginalnym żyrandolem, kominkiem można odpocząć, przyjąć gości, bo łączy się z wygodną kuchnią, która prowadzi wprost do ogrodu. A w nim w porze wiosennej i letniej też jest uroczo.

  - Na dole mam piec, w którym piekę, często razem z wnuczkiem Michał-kiem chleb - opowiada. - A tuż obok mam pokój do ćwiczeń z kilkoma przyrządami, gdzie dbam o kondycję.

  Schody w domu pani Kasi wiodą wprost do górnej części domu, która jest bardzo ciekawie rozwiązana, z balkonu znajdującego się we wnętrzu, można obserwować to, co się dzieje w salonie i kuchni. Łazienka z wanną z hydromasażem, przytulnie urządzona sypialnia, w której jest mała biblioteczka, ładne obrazy i lampy, dają odpowiedni nastrój, pozwalają na relaks i wypoczynek.

  - Prawie co weekend bywa u mnie córka Iwona z zięciem Sławkiem i wnukami, często odwiedzają mnie też trzy siostry - mówi pani Kasia. Tu rodzą się najlepsze pomysły. Już latem chcemy otworzyć drugą cukiernię, z deserownią i lodziarnią "Świat Słodyczy" przy ulicy Paderewskiego. Wszystkie ciasta, słodkości najwyższej klasy będą przygotowywane na miejscu z naturalnych składników. Cukiernictwo jest moją pasją, dlatego na bieżąco śledzę rynek cukierniczy w kraju i za granicą. Ostatnio byłam w Stanach Zjednoczonych na targach piekarniczo-cukierniczych, skąd przywiozłam mieszane uczucia, używano tam dużo niezdrowej chemii i skłoniło mnie to właśnie do stworzenia cukierni z odpowiednim klimatem, zdrowym produktem, ogrodem zimowym i kominkiem.

  Katarzyna Sajecka dodaje, że lubi też pomagać innym, finansuje akcję "Adopcja na odległość", zawsze uczestniczy w Orkiestrze Świątecznej Pomocy. - Czuję się spełniona i chciałabym swoim szczęściem obdarzać innych - podsumowuje.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo