SUV i minivan od Toyoty

  SUV i minivan od Toyoty

  Jacek NYCZ

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Urban cruiser wyróżnia się na tle innych SUV-ów muskularnym nadwoziem.

  Urban cruiser wyróżnia się na tle innych SUV-ów muskularnym nadwoziem. ©Fot. Aleksander Piekarski

  Urban cruiser i verso to dwa zupełnie nowe modele toyoty, jakie w miniony weekend trafiły do sprzedaży w Polsce.
  Urban cruiser wyróżnia się na tle innych SUV-ów muskularnym nadwoziem.

  Urban cruiser wyróżnia się na tle innych SUV-ów muskularnym nadwoziem. ©Fot. Aleksander Piekarski

  12 zdjęć
  Przejdź do galerii

  Galeria dostępna tylko dla abonentów Echa Dnia Podkarpackiego

  Toyota urban cruiser

  Toyota urban cruiser

  Link do głównego zdjęcia

  Toyota urban cruiser


  Stylistyka modelu verso jest typowa dla aut toyoty. Jest bardziej elegancka, niż dynamiczna. Fot. Aleksander Piekarski

  Stylistyka modelu verso jest typowa dla aut toyoty. Jest bardziej elegancka, niż dynamiczna.
  (fot. Fot. Aleksander Piekarski)

  Po miesiącach stagnacji w kwestii premier w salonach toyoty pojawiło się wiele nowości. Pod koniec ubiegłego roku japoński koncern wprowadził do sprzedaży nową generację swojego flagowego samochodu, toyoty avensis, wkrótce potem odświeżone wersje yaris i aygo, a następnie zupełnie nowy modelu IQ. Zaś w miniony weekend oferta toyoty poszerzyła się o kolejne nowości: verso oraz urban cruiser.

  Pierwsze z zaprezentowanych podczas dni otwartych aut, verso, jest minivanem. Model ten zastępuje trzy samochody tego segmentu, jakie do niedawna oferowała toyota. Auto jest dostępne w dwóch wersjach: pięcio- i siedmioosobowej. W obu wymiary są identyczne - 4,44 metra długości, 1,79 metra szerokości, 1,62 metra wysokości.

  Druga nowość toyoty, urban cruiser to SUV, o oryginalnym, muskalarnym nadwoziu. Samochód ma kompaktowe wymiary, dzięki czemu doskonale nadaje się zarówno do jazdy po mieście, jak również do poruszania się po drogach, na których nie ma asfaltu. Mierząca 3,93 metra długości, 1,72 metra szerokości, 1,52 metra wysokości toyota urban cruiser jest bowiem dostępna z napędem nie tylko na dwa, ale także na wszystkie koła.

  Atutem obu modeli jest wyposażenie seryjne. Zarówno urban cruiser (ceny od 64 000 złotych) jak też verso (kosztuje minimum 75 300 złotych) posiadają seryjnie układy ABS, EDB, BA i ESP, przednie, boczne i kolanowe poduszki powietrzne, kurtyny powietrzne, centralny zamek z pilotem, kierownicę z regulacją w dwóch płaszczyznach, radio CD/MP3 z czterema głośnikami oraz klimatyzację manualną. W sumie verso jest dostępne w czterech, a urban cruiser w dwóch wersjach wyposażenia.

  Różnice dotyczą także oferty jednostek napędowych. Urban cruiser może być napędzany jedną z dwóch jednostek benzynowych (1,6/132 KM i 1,8/147 KM), do wyboru są też trzy diesle (2,0/126 KM, 2,2/150 KM lub 2,2/177 KM). Zaś pod maską verso może pracować silnik benzynowy 1,3/100 KM lub wysokoprężny 1,4/90 KM.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo