Wakacje bez jednej ... zmarszczki

  Wakacje bez jednej ... zmarszczki

  KAK

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Ostrzykiwania z botoksu mogą zapobiegać powstawaniu zmarszczek w okolicy oczu.

  Ostrzykiwania z botoksu mogą zapobiegać powstawaniu zmarszczek w okolicy oczu. ©D. Łukasik

  Pod wpływem słońca mrużymy wręcz bezwiednie oczy, robimy grymasy, skazując się na zmarszczki. Botox i kwas hialuronowy to sposób na zrelaksowaną twarz.
  Ostrzykiwania z botoksu mogą zapobiegać powstawaniu zmarszczek w okolicy oczu.

  Ostrzykiwania z botoksu mogą zapobiegać powstawaniu zmarszczek w okolicy oczu. ©D. Łukasik

  Słoneczne dni zmuszają nas do odruchowego mrużenia oczu, przed czym nie chronią nawet ciemne okulary. Taka reakcja sprawia, że pogłębiają się zmarszczki, zwłasz-cza te w kącikach oczu i czoła. Aby im zapobiegać i rozluź-nić skórę można skorzystać z zabiegów z botoxem.

  - Istnieje wiele sposobów, które pomagają w utrzymaniu młodego wyglądu latem i zapobiegające zmarszczkom - mówi Elżbieta Wesołowska, kosmetyczka właścicielka Gabinetu Ko-smetyki Leczniczej i Upiększającej - Po pierwsze są to kremy z filtrem, odpowiednie nawilżanie skóry, by zachowała sprężystość i jędrność oraz była mniej skłonna do zmarszczek.
  Jednak tych ostatnich nie tak łatwo uniknąć, gdy wraz z upływem czasu, pojawiają się zagłębienia, bruzdki. Panie narzekają szczególnie na "kurze łapki" i zmarszczki w okolicach oczu i czoła, których przyczyną jest między innymi mrużenie oczu, gdy wychodzimy na słońce. A mało elastyczna skóra, podatna na zmarszczki sprawia, że wyglądamy na zmęczone, zagniewane, starsze niż jesteśmy. Dlatego polecam zabiegi z zastosowaniem botoxu, które w niechirurgiczny sposób, wręcz natychmia-stowo pomagają wygładzić uciążliwe zmarszczki, bruzdki, tak by twarz wyglądała na wypoczętą, młodsza i zrelaksowaną. Szczególnie teraz, zanim wyjedziemy na wakacyjne wojaże można w ten sposób zabezpieczyć twarz przed mimowolnymi grymasami na skutek silnego światła słonecznego.

  Botox czyli toksyna botulinowa typu A, to oczyszczone białko, które w niewielkich ilościach wprowadza się za pomocą iniekcji do mięśnia, który zostaje "zablokowany", "relaksuje się" i nie jest nadmiernie aktywny jak poprzednio. Efektem jest wygładzenie zmarszczek mimicznych. Cały zabieg zajmuje około kwadrans, bo zabieg jest kwestią drobnych ostrzykiwań newralgicznych okolic. Wstrzyknięty botoks nie przemieszcza się do innych okolic i nie wpływa na mimikę. Jedynie miejsca leczone są pozbawione zmarszczek. Po okresie około 5 do 10 dni wi-doczne są efekty w postaci odświeżonego wyglądu.

  Oprócz botoxu, dostępne są również inne metody niwelowania zmarszczek. Niektóre z nich mogą być stosowane razem dla polepszenia i wydłużenia efektu: np. mezoterapia z substancjami liftingującymi, zabiegi wygładzające skórę
  wokół oczu, zabiegi pielęgnacyjne poprawiające napięcie i owal twarzy. Szczególnie dobre efekty przynosi połączenie toksyny botulinowej oraz wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego, który wiąże wodę w naskórku i wypycha zmarszczki od we-wnątrz. Pozwala to na pełne odmłodzenie twarzy dzięki likwidacji zarówno zmarszczek mimicznych, jak i statycznych. Dodatkowo połączenie to znacznie wydłuża efekty terapii przeciwzmarszczkowej odmładzających skórę.

  - Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego umożliwiają przywrócenie skórze twarzy jędrności, podniesienie owalu i wygładzanie zmarszczek. - mówi Elżbieta Wesołowska - Są zalecane także do korekcji powierzchownych i głębokich
  zmarszczek twarzy, a w szczególności: fałdów nosowo-wargowych, zmarszczek pionowych ust tzw. "zmarszczek palacza", podnoszenia kącików ust czy przywracanie prawidłowego napięcia skóry na policzkach lub wypełniania zmarszczek między brwiami tzw. lwie zmarszczki. Takie zabiegi docenić można właśnie wybierając się na wakacje, podczas których chcemy wyglądać na młodsze, zrelaksowane, wypoczęte.  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo