Milionowe kary za wycięcie kawałka lasu

  Milionowe kary za wycięcie kawałka lasu

  Roman Kijanka / Nowiny

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Milionowe kary za wycięcie kawałka lasu

  ©fot. archiwum

  Prywatny właściciel z Zamościa wyciął kilkaset drzew, które same wyrosły na gruntach w okolicach Rudy Różanieckiej w gminie Narol kupionych przez niego jako rolne od Agencji Rolnej Skarbu Państwa.
  Milionowe kary za wycięcie kawałka lasu

  ©fot. archiwum

  Jeśli dojdzie do ukarania go, to za każde wycięte drzewko może zapłacić około 20 tysięcy złotych. Przy tej ilości kwota może przekroczyć nawet 10 milionów złotych.

  Nadleśnictwo i urząd gminy w Narolu oraz lubaczowskie starostwo, któremu podlegają lasy prywatne wyjaśniają sprawę. Na razie trudno powiedzieć, czy właściciel zostanie ukarany.

  - Czekamy na opinię Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Rzeszowie. Dopiero po jej otrzymaniu będzie można powiedzieć jak dalej potoczy się postępowanie - mówi Janusz Stankiewicz z nadleśnictwa w Narolu.

  Na razie wycięte drzewka, które same się wysiały na gruntach zakwalifikowanych jako rolne, są problemem dla właściciela i próbujących rozwikłać sprawę urzędników.

  - Nielegalna wycinka drzew podlega karze z ustawy o ochronie przyrody. Szacowanie szkód polega na mierzeniu każdego wyciętego drzewa, a karę ustala się za każdy centymetr grubości pnia. Za drzewo o średnicy 25 centymetrów kara już przekracza 20 tysięcy złotych - informuje Stanisława Bańcarz zajmująca się ochroną środowiska w gminie Narol.

  Milionowe kary za wycięcie lasu

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo