Odprawa w Ryanair tylko przez Internet

  Odprawa w Ryanair tylko przez Internet

  opr. and

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Odprawa w Ryanair tylko przez Internet

  ©archiwum

  Ryanair, największa tania linia lotnicza w Europie, od 21 maja wprowadziła obowiązkową odprawę online dla wszystkich rezerwacji. Na lotnisku należy pojawić się z wydrukowanymi kartami pokładowymi.
  Odprawa w Ryanair tylko przez Internet

  ©archiwum


  Zmiana obowiązuje pasażerów, którzy dokonali rezerwacji 21 maja 2009 lub później. Wszyscy muszą dokonać odprawy online, wydrukować swoje karty pokładowe i okazać je podczas kontroli dokumentów na lotnisku oraz wejścia na pokład samolotu. Odprawy online można dokonać od 15 dni do 4 godzin przed planowanym odlotem samolotu.

  Jeśli nie ktoś nie chce odprawiać się przez Internet musi zapłacić 40 euro lub 40 funtów za wydrukowanie karty pokładowej na lotnisku.
  Usługa ta jest dostępna do 40 minut przed planowanym odlotem samolotu. Pasażerowie podróżujący z bagażem do odprawy, zobowiązani są do przedstawienia wydrukowanej karty pokładowej, swojego bagażu przy stanowisku zdania bagażu przynajmniej na 2 godzinę przed planowanym odlotem.

  Wszyscy pasażerowie - włącznie z niemowlętami i podróżującymi na trasach lokalnych - muszą posiadać ważny paszport lub ważny dowód osobisty, a także Kindausweis i Certificato di Nascita. Pasażerowie pochodzący z krajów nie należących do UE lub EOG, MUSZĄ zgłosić się do stanowiska kontroli wizowej Ryanair - niezależnie od wymogów wizowych - aby podstemplować swą kartę pokładową i okazać paszport przed udaniem się do kontroli bezpieczeństwa.

  Niedotrzymanie tego obowiązku skutkować będzie nie wpuszczeniem na pokład samolotu. Stanowisko kontroli wizowej Ryanair zamykane jest punktualnie na 40 minut przed planowanym odlotem samolotu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo