Bezpieczna i oszczędna płyta indukcyjna

  Bezpieczna i oszczędna płyta indukcyjna

  Marzena SMORĘDA, smoreda@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Płyta indukcyjna do zabudowy marki ARDO nie tylko spełnia wymogi nowoczesnej kuchni, ale także gwarantuje maksimum komfortu i bezpieczeństwa.
  Nowa płyta indukcyjna jest wyposażona w sensorowy panel sterowania umieszczony pomiędzy dolnymi polami grzewczym.

  Nowa płyta indukcyjna jest wyposażona w sensorowy panel sterowania umieszczony pomiędzy dolnymi polami grzewczym. ©ARDO

  Jest wyposażona w sensorowy panel sterowania, który dzięki umieszczeniu pomiędzy dolnymi polami grzewczymi umożliwia szybkie i niezawodne sterowanie poszczególnymi polami. Ma funkcję BOOSTER, czyli proces przyśpieszonego gotowania - pole grzewcze pracuje np. przez pięć minut na najwyższym dopuszczalnym poziomie mocy grzania i z maksymalną wydajnością, co pozwala na bardzo szybkie osiągnięcie wysokiej temperatury przygotowywanej potrawy.
  Płyta podczas pracy nie nagrzewa się w sposób znaczący, ponieważ promiennik przekazuje 90 procent pobranej energii bezpośrednio do naczynia -zagotowanie 1 litra wody na polu indukcyjnym trwa zaledwie około 4 minut.

  Płyta indukcyjna bardzo precyzyjnie i szybko reaguje na wprowadzone przez nas zmiany w poziomie mocy grzania. Jest także oszczędna w eksploatacji i bezpieczna podczas gotowania.

  Przy zalaniu płyty system SAFETY LOCK działa automatycznie wyłączając ją po 10 sekundach.

  W momencie kiedy na płycie znajduje się niewłaściwe naczynie minimalnie o 10 procent większe lub o 40 procent mniejsze od pola, uruchamia się blokada płyty, która wyposażona jest w tzw. czujnik magnetyczny.

  Model ten posiada również specjalny czujnik, który chroni system przed przegrzaniem.

  Przy temperaturze powyżej 65° C po wyłączeniu pola zapala się wskaźnik ciepła resztkowego.

  Dodatkowo dla bezpieczeństwa podczas eksploatacji, płytę PI 58 FI wyposażono w specjalny przycisk KID LOCK, który chroni przed przypadkowym uruchomieniem urządzenia przez dzieci.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo