Na basenach początek letniego sezonu, ale nielegalne...

  Na basenach początek letniego sezonu, ale nielegalne kąpieliska i San będą znowu kusić

  Sławomir CZWAL

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jeśli dopisze pogoda już w środę pierwsi chętni będą się mogli wykąpać w otwartym basenie na terenie stalowowolskiego MOSIR-u.

  Jeśli dopisze pogoda już w środę pierwsi chętni będą się mogli wykąpać w otwartym basenie na terenie stalowowolskiego MOSIR-u. ©Arkadiusz Kielar

  Baseny to najbardziej bezpieczne miejsca do pływania w naszym regionie. Wciąż na palcach jednej ręki można wyliczyć miejsca, gdzie można się kąpać w jeziorach i stawach pod opieką ratowników.
  Jeśli dopisze pogoda już w środę pierwsi chętni będą się mogli wykąpać w otwartym basenie na terenie stalowowolskiego MOSIR-u.

  Jeśli dopisze pogoda już w środę pierwsi chętni będą się mogli wykąpać w otwartym basenie na terenie stalowowolskiego MOSIR-u. ©Arkadiusz Kielar

  W naszym regionie ciągle jest mało miejsc do kąpieli. Oczywiście, jak co roku najbardziej oblegane są baseny, które na czas lata zamykają kryte pływalnie, a otwierają wejścia na baseny na świeżym powietrzu.

  Baseny kuszą atrakcjami

  - O ile pozwoli pogoda od dzisiaj dostępne będą baseny na otwartym powietrzu - mówi Tadeusz Duszyński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Stalowej Woli.
  - Jesteśmy do tego sezonu w pełni przygotowani. Nad bezpieczeństwem w wodzie będą czuwali ratownicy, a do tego teren jest objęty monitoringiem. Do dyspozycji mieszkańców oddajemy w sumie trzy baseny, w których pomieścić się może blisko tysiąc osób. Dla osób, które będą chciały urozmaicić pobyt mamy przygotowane profesjonalne boisko do piłki siatkowej, na którym to będą rozgrywane turnieje. Przygotowaliśmy również boisko do piłki nożnej z piaszczystym gruntem, a dla najmłodszych będzie czekał ogródek. Będzie także możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego. Nikt na naszym basenie nie powinien się nudzić.
  W tym roku dodatkową atrakcją dla osób, które odwiedzą otwarte baseny ma być kula wypełniona powietrzem, w której można będzie chodzić po wodzie. W najbliższy weekend będą otworzone również odkryte pływanie w Tarnobrzegu i Nowej Dębie.

  Woda na celowniku

  Na celownik kąpieliska wzięli już inspektorzy Stacji Sanitarno Epidemiologicznej z naszego regionu. Oni będę kontrolować czy w wodzie można się kąpać bez zagrożenia zarażenia się bakteriami. W najbliższych dniach próbka będzie pobrana zalewu w Zaklikowie. Do kontroli przygotowują się również niżańscy inspektorzy.

  - W przypadku powiatu niżańskiego przed rozpoczęciem sezonu będą skontrolowane dwa miejsca na rzece Tanew - mówi Maria Budkowska, powiatowy inspektor sanitarny z Niska. - Próbki wody pobierzemy na wysokości miejscowości Derylaki i w Ulanowie. Czy woda będzie bezpieczna dla osób chcących się wykąpać poinformujemy na naszej stronie internetowej oraz media.

  San będzie kusił

  W naszym regionie jest wiele miejsc, w których są nielegalne kąpieliska, jednak dla amatorów pływania najbardziej zdradliwa jest rzeka San.
  - Unikajmy miejsc gdzie nie ma ratowników - apeluje Mariusz Janeczko, prezes ochotniczej straży pożarnej w Stalowej Woli, specjalizującej się w ratownictwie wodno-nurkowym. - Jeśli wchodzimy już do wody to sprawdźmy, jak daleko jest dno i pamiętajmy, że alkohol i woda to dwie przeciwności. W przypadku, kiedy interweniujemy najczęstszym powodem jest nieostrożność, brawura, brak opieki nad dziećmi oraz ich samowola. Zachowajmy również szczególną ostrożność podczas skakania do wody, w wielu przypadkach takie popisy kończą się tragicznie.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo