Meble z wikliny przezywają renesans

  Meble z wikliny przezywają renesans

  Aleksandra KOS, kos@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Meble z wikliny są wciąż modne i popularne.

  Meble z wikliny są wciąż modne i popularne. ©archiwum

  Meble wiklinowe są wciąż popularne. Wcześniej kojarzone były z meblami ogrodowymi, obecnie coraz częściej ozdabiają wnętrze naszych pokoi.
  Meble z wikliny są wciąż modne i popularne.

  Meble z wikliny są wciąż modne i popularne. ©archiwum

  Wyroby wikliniarskie są bardzo trwałe, ponieważ powstają z młodych pędów wierzb, które są mocnym tworzywem. Kolejną ich zaletą jest lekkość, dzięki czemu możemy z łatwością przenosić meble z miejsca na miejsce. To zapewnia nam komfort użytkowania. Ponadto są tanie.

  Spośród bogatej oferty mebli z wikliny najbardziej popularne są etażerki, stoliki, ławy krzesła, półki oraz fotele tradycyjne i bujane. Dużym zainteresowaniem cieszą się również drobne dodatki z wikliny, takie jak różnego rodzaju kuferki na drobną biżuterię, gazetnik kosze oraz lustra wykończone tym materiałem.
  Wiklina jest idealnym tworzywem dla osób, które cenią naturalne i ekologiczne rozwiązanie odbiegające od tego, co popularne i powszechne. Doskonale sprawdzają się jako podstawa wyposażenia całego wnętrza pokoju lub mieszkania, jak również dopełnienie, uzupełnienie wystroju. Wyroby z wikliny są bardzo uniwersalne, wkomponują się w każde miejsce i doskonale zgrają z innymi meblami w różnych stylach. Żeby podkreślić elegancki wygląd mebli wiklinowych, możemy połączyć je z eleganckimi poduszkami, zasłonami dywanem lub oświetleniem.

  Oprócz wyrobów z wikliny niezwykłą popularnością wśród amatorów niecodziennych rozwiązań cieszą się również dodatki wykonane z bambusa, na przykład misy do owoców, szkatułki, tace, wazony, kubki czy stojaki na płyty. Bambus uważany jest za jeden z najtrwalszych materiałów.

  Wyroby z wikliny i bambusa tworzą luksusowy a zarazem egzotyczny wystrój każdego mieszkania niezależnie od wykończenia wnętrza.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo