Zęby dobrze wyszorowane szczoteczką na prąd

  Zęby dobrze wyszorowane szczoteczką na prąd

  Anna NIEDZIELSKA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zęby dobrze wyszorowane szczoteczką na prąd

  ©archiwum

  Elektryczne szczoteczki zwykle były dość drogą inwestycją w sprzęt, bez którego da się obyć. Wydanie kilkuset złotych na szczoteczkę do zębów, podczas gdy zwykła kosztuje kilka złotych, wielu osobom nie wydawało się sensowne. Teraz dobrą elektryczną szczoteczkę do zębów można kupić już za 100 do 200 złotych, a później używać jej kilka lat.
  Zęby dobrze wyszorowane szczoteczką na prąd

  ©archiwum  Wśród elektrycznych szczotek do zębów mamy do wyboru szczoteczki o tradycyjnym kształcie główki, szczotki obrotowe, dźwiękowe oraz specjalne szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych. Taki zestaw zapewni nam pochwały na każdym przeglądzie u dentysty.

  WAŻNE KOŃCÓWKI
  Dlatego lepiej wybrać szczotki obrotowe, które działają na zasadzie obracania się części pracującej, co zapewnia skuteczniejsze oczyszczenie powierzchni zęba i przestrzeni międzyzębowych, niedostępnych dla zwykłych szczoteczek ręcznych.

  Duży postęp w czyszczeniu zębów stanowią też szczoteczki elektryczne emitujące fale dźwiękowe. Fale te wprawiają w drgania włosie szczotki, rozchodzą się też w płynach - takich jak woda, ślina czy płyn w kieszonkach dziąsłowych i wywołują w nim powstanie chmury bąbelków, które oczyszczają mechanicznie miejsca niedostępne dla włókna szczotki. Szczotka dźwiękowa jest też bardzo skuteczna w oczyszczaniu zakamarków aparatów ortodontycznych stałych oraz w usuwaniu przebarwień.


  DO MAŁYCH PRZESTRZENI
  W ostatnich latach pojawiły się też elektryczne szczotki do oczyszczania przestrzeni międzyzębowych o przystosowanym do tego celu kształcie główki. Włączenie takiej szczoteczki powoduje "wrzucenie" pęczka włókien w przestrzeń międzyzębową i usunięcie zalegającej w niej płytki nazębnej. W odniesieniu do przestrzeni między zębami trzonowymi i przedtrzonowymi szczoteczki takie okazały się być znacznie lepszymi niż nitka - są łatwiejsze w użyciu i dużo bezpieczniejsze.

  Duża część drogich modeli szczoteczek jest wyposażona także w tak zwane końcówki water-pik - irygatory, które "wystrzeliwują" drobny strumień wody pod wysokim ciśnieniem. Strumień irygatora dostaje się z łatwością do tych miejsc w uzębieniu, gdzie szczotka nie może sięgnąć i rozbija wszystkie naloty na szkliwie.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo