Cena papierosów o ponad złotówkę w górę

  Cena papierosów o ponad złotówkę w górę

  Bartosz Gubernat

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Cena papierosów o ponad złotówkę w górę

  ©Fot. archiwum

  Od środy mogą podrożeć papierosy. Za paczkę zapłacimy o 1,3 zł więcej. Właśnie tyle będzie kosztować nowa banderola legalizacyjna, którą na opakowanie będą musieli nakleić sprzedawcy.
  Cena papierosów o ponad złotówkę w górę

  ©Fot. archiwum

  Zmiana ceny dotyczy jednak tylko tych papierosów, które mają jeszcze stare banderole, tracące ważność z końcem czerwca. Kioskarze, którzy nie zdążą ich sprzedać będą musieli nakleić na opakowania nowe wzory. Koszt jednego znaku to 1,3 zł. W tej sytuacji należy się spodziewać, że doliczą koszt do ceny papierosów. W związku z tym w podkarpackich sklepach coraz częściej można znaleźć informacje o wyprzedaży tytoniu.

  - Ze starych zapasów zostało mi jeszcze ok.
  500 opakowań. Obniżyłam ceny już w ubiegłym tygodniu, bo zależy mi, żeby potem nie tracić czasu i pieniędzy na klejenie nowych banderol. A klienci chętnie kupują tańszy tytoń. Wczoraj miałam dwóch klientów, którzy kupili po kartonie papierosów - mówi Grażyna, kioskarka z Rzeszowa.

  Zdaniem Witolda Lisickiego z Ministerstwa Finansów nie należy natomiast obawiać się, że podrożeją też papierosy z nowymi banderolami.

  - Większość producentów okleja nimi opakowania już od dawna i nie sadzę, aby teraz podnosili ceny. Z resztą na opakowaniach są podane ceny maksymalne, których nie można przekroczyć - tłumaczy W. Lisicki.

  Podwyżkę akcyzy wymusiły na nas przepisy unijne. Nowa stawka obowiązuje od stycznia.
  Papierosy będą droższe. Za paczkę zapłacimy o 1,3 zł więcej

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo