Jesteś rolnikiem? Przeczytaj czy możesz starać się nawet o...

  Jesteś rolnikiem? Przeczytaj czy możesz starać się nawet o 100 tysięcy złotych od unii

  /and/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jesteś rolnikiem? Przeczytaj czy możesz starać się nawet o 100 tysięcy złotych od unii

  ©archiwum

  O pieniądze z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich mogą się starać osoby, które zamierzają podjąć oraz rozwijać w gospodarstwach rolnych działalność gospodarczą inną niż rolnicza.
  Jesteś rolnikiem? Przeczytaj czy możesz starać się nawet o 100 tysięcy złotych od unii

  ©archiwum


  Działanie to zostało skierowane do osób fizycznych - zatem skorzystać z niego mogą rolnik, małżonek rolnika oraz pozostali domownicy. Osoba wnioskująca o przyznanie pomocy musi być pełnoletnia i nie mieć więcej niż 60 lat. Wymaga się również od niej, aby zamieszkiwała w gminie wiejskiej lub miejsko- wiejskiej (z wyłączeniem miast powyżej 5 tysięcy mieszkańców). Dodatkowo powinna podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników (KRUS) w okresie przynajmniej 12 miesięcy poprzedzającym złożenie wniosku. Warunkiem wykluczającym ze starania się o przyznanie pomocy jest przyznanie renty strukturalnej w latach 2004-2006 oraz 2007-2013.

  Celem tego typu dofinansowań jest zróżnicowanie pozarolniczych źródeł zatrudnienia oraz promowanie zatrudnienia w dziedzinach innych niż rolnictwo. Planowana przez nas działalność nierolnicza powinna zakładać tworzenie nowych miejsc pracy - tego typu wnioski mają większe szanse na wsparcie. Zakłada się, że maksymalna wysokość pomocy nie może przekroczyć 100 000 złotych i polega na zwrocie poniesionych kosztów kwalifikowanych na tworzenie firmy i nowych miejsc pracy.

  Wniosek o przyznanie pomocy składa się w oddziale Regionalnym Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwym, ze względu na miejsce realizacji operacji. Tam również można starać się o szczegółowe informacje na temat dotacji unijnych tego typu.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo