Więcej bezrobotnych chce zakładać firmy

  Więcej bezrobotnych chce zakładać firmy

  opr. and

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Więcej bezrobotnych chce zakładać firmy

  ©archiwum

  Urzędy pracy otrzymują rekordowe ilości wniosków o dotację do założenia własnej firmy przez osoby bezrobotne. Jest ich już prawie tyle co przez cały ubiegły rok.
  Więcej bezrobotnych chce zakładać firmy

  ©archiwum

  Lawinowo rośnie liczba bezrobotnych, którzy, chcąc założyć własną firmę, ubiegają się w urzędzie pracy o dotację na ten cel. Zdarza się, że dyrektorzy urzędów wstrzymali wypłatę dotacji, bo zabrakło im na nie pieniędzy. W tym roku do niektórych urzędów trafiło już tyle samo wniosków o dotację co w całym ubiegłym roku.


  Bezrobotni mogą ubiegać się o dotację na rozpoczęcie działalności gospodarczej na podstawie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Od lutego odpowiada ona maksymalnie sześciokrotności przeciętnego wynagrodzenia w kraju wyliczonego przez Główny Urząd Statystyczny - obecnie to 19 tysięcy 113 złotych66 groszy.

  Zainteresowanie dotacjami ze strony bezrobotnych w tym roku jest znacznie większe niż w ubiegłym. W niektórych urzędach w tym roku złożono prawie tyle samo wniosków co w całym ubiegłym roku. Biorąc pod uwagę tak znaczący wzrost liczby złożonych wniosków, można zakładać, że w tym roku znacznie więcej bezrobotnych może otrzymać pieniądze na własny biznes. Pod warunkiem, że na ten cel urzędom pracy nie zabraknie pieniędzy.

  W 2008 roku dotacje otrzymało 52 tysiące bezrobotnych, a rok wcześniej - 46,2 tysięcy.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo