Polecimy na stojąco?

  Polecimy na stojąco?

  opr. /and/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Polecimy na stojąco?

  ©archiwum

  Irlandzkie tanie linie lotnicze Ryanair wpadły na dość kontrowersyjny pomysł cięcia kosztów - miejsca stojące w samolocie. Będą one tańsze, a pasażerowie mają podróżować przypięci pasami wokół talii...
  Polecimy na stojąco?

  ©archiwum

  Ryanair rozmawiał już nawet z amerykańskim producentem Boeingów na temat przeprojektowania samolotów, tak by uwzględniały kabinę z miejscami stojącymi. W ten sposób mogło by wejść na pokład samolotu dużo więcej osób, a irlandzkie linie zapowiadają, że takie miejsca byłyby tańsze dla klientów. Pasażerowie, którzy zdecydowaliby się na taką oszczędność, zapinaliby pasy bezpieczeństwa wokół talii.

  Na tego typu modyfikacje Ryanair musi jednak otrzymać zgodę irlandzkiej służby kontroli ruchu lotniczego.
  Linie zapowiadają, że jeśli zgoda będzie, pomysł wejdzie do realizacji. Już wcześniej irlandzki przewoźnik Ryanair zasłynął z propozycji wprowadzenia dla pasażerów opłat za korzystanie z toalety na pokładzie samolotu oraz specjalnego "podatku" od otyłych osób. Obie te koncepcje miały zmniejszyć koszty lotów.


  Nad wprowadzeniem stojących miejsc dla pasażerów myślały jednak także chińskie linie lotnicze Spring, które przeprowadziły szczegółowe badania w tym zakresie. Wprowadzenie miejsc stojących umożliwiłoby zwiększenie liczby pasażerów na pokładzie nawet o 50 procent, przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów o 20 procent.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo