Telefon na kartę - sprawdź gdzie porozmawiasz najtaniej

  Telefon na kartę - sprawdź gdzie porozmawiasz najtaniej

  Aleksandra KOS kos@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

   Telefon na kartę - sprawdź gdzie porozmawiasz najtaniej

  ©archiwum

  Chcesz się przekonać, który z operatorów oferuje najtańsze połączenia na kartę? My już to sprawdziliśmy. Przeczytaj nasz raport, a może zaoszczędzisz
   Telefon na kartę - sprawdź gdzie porozmawiasz najtaniej

  ©archiwum

  Każdy operator telefonii komórkowej wprowadza liczne promocje by przyciągnąć swoich klientów. Dla kogo opcja telefonu na "kartę" będzie najlepsza i na co zwrócić uwagę decydując się na tego typu usługę? Podpowiadamy.

  Wybrać sam aparat telefoniczny to połowa zmartwienia. Natomiast wybrać odpowiedniego operatora sieci komórkowej oraz system płatności to już większy problem. I to dla każdego, kto na bieżąco nie śledzi promocji, ofert specjalnych i ilości darmowych minut w każdej sieci. A te oferty zmieniają się jak w kalejdoskopie.

  PLUSY TELEFONU NA KARTĘ
  Główną zaletą oferty na kartę jest to, że nie jesteśmy w żaden sposób związani umową z konkretnym operatorem. Ponadto w każdej chwili i bez żadnych konsekwencji możemy zmienić sieć na inną - w przeciwieństwie do oferty abonamentowej, przy której najczęściej podpisujemy umowę na czas określony.

  Kolejnym plusem tego typu oferty jest to, że płacimy tylko tyle, ile faktycznie wydzwoniliśmy. Jeśli wyczerpiemy cały limit, nie będziemy mogli zadzwonić. Jednak to nie problem, bo obecnie praktycznie w każdym kiosku, markecie czy na stacji benzynowej możemy bez problemy kupić kartę z określoną sumą doładowania. A w ten sposób sami kontrolujemy wydatki na połączenia telefoniczne i dzwonimy tylko tyle, na ile nas stać.

  SPRAWDŹ PROMOCJE
  Każdy operator komórkowy przedstawia nam opcje promocyjne do wyboru, z których możemy korzystać po doładowaniu karty. Są to zazwyczaj pakiety dodatkowych minut i sms-ów, określona ilość minut tańszych rozmów do wszystkich sieci czy bezpłatne rozmowy z wybranymi osobami. Stosuje się także podwajanie doładowania przy zakupie droższych kart czy dodatkowe minuty za odebrane połączenia. U większości operatorów czas trwania promocji wynosi miesiąc. Warto pamiętać, że im wyższa kwota doładowania tym korzystniejsze promocje możemy sobie wybrać. Jednak za każdym razem u każdego operatora te propozycje mogą być inne, bowiem zmieniają się bardzo często.

  Większość operatorów telefonii komórkowej oferuje nam najtańsze karty doładowujące już za 5 złotych. Jednak najczęściej są one ważne przez bardzo krótki czas - na przykład 2 dni. Korzystniejszym rozwiązaniem jest więc zakup karty za 25, 30 czy 50 złotych.


  DLA KOGO?
  Przed wybraniem określonego operatora warto wziąć pod uwagę to czy częściej wysyłamy smsy, czy dzwonimy oraz to w jakiej sieci mają telefony nasi znajomi czy rodzina. Dzięki temu dużo więcej zaoszczędzimy, gdyż połączenia wewnątrz sieci są tańsze.

  Telefon na kartę jest doskonałym rozwiązaniem dla rodziców, którzy chcą być w stałym kontakcie telefonicznym ze swoim dzieckiem, ale równocześnie zależy im na stałej kontroli wydatków - mogą określić kwotę, którą dziecko ma "do wygadania" w ciągu miesiąca, a po jej przekroczeniu aparat będzie odbierać tylko połączenia przychodzące.

  Oferta na kartę jest dobra również dla osób, które nie mają stałych dochodów i nie mogą skorzystać z telefonu na abonament - jak na przykład studenci. Tego typu usługa praktyczna jest również dla osób starszych, które o wiele rzadziej dzwonią, a częściej odbierają połączenia od bliskich.

  Komentarze (2)

  Wszystkie komentarze (2) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo