Dobre maniery przez telefon

  Dobre maniery przez telefon

  opr. /and/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dobre maniery przez telefon
  Odbierać w kinie czy nie? Zadzwonić do znajomych po 21 czy nie wypada? Taki dylemat ma niejedna osoba, a każdy właściciel telefonu powinien choć trochę znać zasady telefonicznego savoir-vivre W praktyce bywa różnie...
  Dobre maniery przez telefon
  Zdecydowanie nie powinno się dzwonić do nikogo wcześnie rano lub po godzinie 20. Wyjątek stanowią rodzina i bliscy znajomi, których ciężko zastać wcześniej lub jakiś nagły wypadek. W sprawach służbowych również nie powinno się dzwonić w wolną sobotę, niedzielę lub święta.

  Ważne jest też przedstawienie się - jeśli ty do kogoś dzwonisz przedstawiasz się pierwszy i już na początku rozmowy pytasz czy w tym momencie nie przeszkadzasz rozmówcy.
  Jeśli ktoś dzwoni do ciebie, a nie jest to odpowiedni moment, nie obawiaj się powiedzieć, że jesteś zajęty. Jednak powinieneś obiecać, że oddzwonisz później o określonej godzinie albo poprosić o późniejszy telefon. W przypadku, gdy ktoś nie odbiera telefonu, wypada zrezygnować z połączenia maksymalnie po piątym sygnale.

  Jeśli jesteś w towarzystwie i zadzwoni telefon, należy przeprosić i odsunąć się na bok gdzie będzie można kontynuować rozmowę. W ogóle w miejscach publicznych, takich jak autobus, pociąg, restauracja, rozmowy należy prowadzić cicho i ograniczać je do minimum. Nawykiem powinno być, że wchodząc do kina, teatru, kościoła, klasy czy sali wykładowej wyłącza się telefon komórkowy. Dźwięk dzwonka powinien być tak dobrany by nie drażnił i nie irytował innych osób. Mamy również możliwość wyłączenia dźwięku - z czego warto czasem skorzystać.

  Jeśli podczas rozmowy połączenia zostało zerwane - oddzwonić powinna osoba, która połączenia nawiązała. Podobnie jest w sytuacji zakończenia rozmowy, którego dokonać powinna osoba, która połączenia nawiązała. Wyjątek stanowi sytuacja, gdy rozmawiamy z osobą starszą lub na wyższym stanowisku - wówczas to one powinny zakończyć rozmowę.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo