Nowe buty to koszmar - mówią policjanci

  Nowe buty to koszmar - mówią policjanci

  Piotr Jędzura

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  - To nie buty na lato, ale trepy - mówią policjanci.

  - To nie buty na lato, ale trepy - mówią policjanci. ©fot. Piotr Jędzura

  Wielkie, ciężkie trepy wysoko za kostkę z grubą podeszwą, w których pocą się stopy. - W takich butach policjanci muszą pracować latem. Komenda główna policji informuje, że na razie innego obuwia nie będzie.
  - To nie buty na lato, ale trepy - mówią policjanci.

  - To nie buty na lato, ale trepy - mówią policjanci. ©fot. Piotr Jędzura

  Właśnie ruszyła wymiana policyjnych mundurów. Nowe koszule i spodnie oraz buty systematycznie trafiają do jednostek w kraju. Nie jest jednak tak kolorowo, jak oficjalnie się to przedstawia.

  - To jest koszmar - tak o swoich nowych butach mówią policjanci. W zestawie z umundurowaniem są nowe buty. Potężne z wielką podeszwą. Uszyte z grubego i wytrzymałego materiału. - Fajnie, że tak jest, ale jedynie na zimę. Nikt tam na górze nie pomyślał, że pracujemy w kilku strefach klimatycznych i latem w takich butach gotują się stopy - mówi jeden z lubuskich policjantów.

  Wielkie i ciężkie buty sięgają wysoko za kostkę. - To bardzo dobrze, że są wysokie, bo chronią nogę, tylko materiał, z jakiego zostały uszyte jest gruby i latem nie przepuszcza powietrza. Noga w nich błyskawicznie się poci - relacjonują policjanci. Funkcjonariusze zapewniają, że latem wytrzymać w takich butach jest bardzo ciężko.

  Komenda główna policji rozkłada ręce. - W tym roku na pewno nie będzie innych butów, będą tylko te wysokie - dowiedzieliśmy się w sekretariacie rzecznika prasowego komendanta głównego policji podinsp. Mariusza Sokołowskiego. Wygląd na to, że nikt nie wziął pod uwagę przygotowania obuwia na lato i wiosnę.

  Policjantom zostanie pracować w wysokich butach np. w 30-stopniowych upałach. - Bo nami się nikt nie martwi, mamy wyjść na ulice i zapewniać słupki tym na stołkach - mówią funkcjonariusze.

  A miało być tak pięknie. Mundury w policyjnej prasie były opisywane jako nowoczesne i zrobione z doskonałych materiałów. - I tak każą nam mówić, oficjalnie nikt nie powie, że buty są dobre jedynie na zimę i jesień - żalą się mundurowi. Spodnie też są mało wygodne i za grube na lato. Jedyne, co zrobione dobrze to koszule. Na nie nikt nie narzeka.

  Policjanci nie dziwią się kolegom, którzy w telewizji zachwalali nowe umundurowanie. - Bo, co innego mieli powiedzieć, że są fatalne. Wtedy pewnie byłoby postępowanie - mówią nieoficjalnie.
  Źródło: Policyjne nowe buty to koszmar mówią funkcjonariusze

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo