Zamaskowani wandale zdemolowali auta, stojące im na drodze

  Zamaskowani wandale zdemolowali auta, stojące im na drodze

  Aneta JAMROŻY

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Tędy przejechały cztery samochody. Zostawiły za sobą dwanaście uszkodzonych aut.

  Tędy przejechały cztery samochody. Zostawiły za sobą dwanaście uszkodzonych aut. ©Dariusz Danek

  Ci piraci pędzili jak szaleni w swoich samochodach - opowiadali w poniedziałek mieszkańcy ul. Ślusarczyka w Rzeszowie. Wjeżdżali w zaparkowane auta. W sumie w niedzielę uszkodzili dwanaście samochodów i uciekli. Nikt nie wie, kim byli.
  Tędy przejechały cztery samochody. Zostawiły za sobą dwanaście uszkodzonych aut.

  Tędy przejechały cztery samochody. Zostawiły za sobą dwanaście uszkodzonych aut. ©Dariusz Danek

  Poszukiwani świadkowie

  Poszukiwani świadkowie


  Policja poszukuje świadków wydarzeń z ul. Ślusarczyka w Rzeszowie. Osoby, które mają informacje na ten temat, proszone są o kontakt telefoniczny pod nr. 997  Audi A4 z wgniecionymi nadkolem, uszkodzonymi światłem kierunkowym, błotnikiem i zderzakiem. Porysowany błotnik i zniszczone tylne światło kierunkowe w volkswagenie transporterze. To tylko niektóre ze zniszczeń w dwunastu pojazdach.

  TWARZE MIELI SCHOWANE ZA CHUSTAMI

  - Nigdy w życiu bym nie przypuszczał, że coś takiego może się wydarzyć na naszym osiedlu - mówi zdenerwowany Marian Sikora z ulicy Ślusarczyka, oglądając zarysowany błotnik w daewoo matizie żony. - My i tak mieliśmy szczęście. Mercedes sąsiada, który jest taksówkarzem, miał porysowany cały bok. W poniedziałek pojechał do blacharza - dodaje.

  Wandale grasowali w niedzielę na rzeszowskiej Baranówce. Jak opowiadają świadkowie, o godz. 14 na parking przy ulicy Ślusarczyka wjechały cztery samochody, w tym czarne bmw i czarne audi. Mężczyźni, z twarzami zamaskowanymi chustami, zatrzymali się na kilka minut. Potem wystartowali z pełną szybkością, przepychając się i demolując zaparkowane samochody. Policję zaalarmowała mieszkanka osiedla, której podejrzenie wzbudziły zamaskowane twarze.

  12 samochodów

  12 samochodów


  Sprawcy przejechali uliczkami osiedla Baranówka, uszkadzając dwanaście aut  TO PIERWSZY TAKI PRZYPADEK

  - Policja ustala numery rejestracyjne samochodów i próbuje odnaleźć sprawców - informuje Bartosz Wilk z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. - Jeszcze nie wiadomo, jakie zarzuty będą im postawione - dodaje.

  Według policyjnych raportów, Baranówka nie jest szczególnie niebezpiecznym osiedlem. Liczba interwencji nie jest wyższa niż w innych dzielnicach Rzeszowa. - Dochodzi czasem do zakłóceń ciszy nocnej, uszkodzeń elewacji czy samochodów, ale nie odnotowano wcześniej podobnego zajścia - mówi Bartosz Wilk.

  ZŁAMANY NOS, PODBITE OKO...

  Mieszkańcy uważają, że niedzielna demolka to mogły być porachunki pseudokibiców. A te zdarzają się tu bardzo często. W nocy ze środy na czwartek na tym osiedlu, niedaleko ul. Ślusarczyka, doszło do pobicia dwóch młodych ludzi. Kilku bandytów w kapturach pobiło bez powodu dwóch stojących chłopców. Jeden trafił do szpitala ze złamanym nosem, podbitym okiem, wyłamanym zębem, poobijanymi żebrami... Napastnicy nawet nie spojrzeli na komórkę, która wypadła chłopcu z kieszeni.

  - Oni dokładnie wiedzieli, po co idą - komentuje kolega poszkodowanego.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo