Przedpokój - wizytówka domu

  Przedpokój - wizytówka domu

  Opr. /MS/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  W przedpokoju warto wygospodarować miejsce na szafę wnękową.

  W przedpokoju warto wygospodarować miejsce na szafę wnękową. ©Komandor

  Urządzając mieszkanie, często nie zastanawiamy się często nad tym, jak zaaranżować przedpokój. Warto jednak uważniej przyjrzeć się pomieszczeniu, które spełnia tak wiele funkcji w naszym mieszkaniu. Jest to przecież wizytówka mieszkania.
  W przedpokoju warto wygospodarować miejsce na szafę wnękową.

  W przedpokoju warto wygospodarować miejsce na szafę wnękową. ©Komandor  Przedpokój powinien być przede wszystkim funkcjonalny. Niestety, zwykle nie jest to takie proste. Pomieszczenia te w mieszkaniach są zazwyczaj małe, nieustawne, wąskie i ciemne. Dlatego trudno ciekawie zagospodarować taką przestrzeń.

  Aby stał się jednocześnie praktyczny i pojemny, warto wygospodarować miejsce na szafę wnękową. W pomieszczeniach wąskich, w których nie ma zbyt wiele przestrzeni, doskonale sprawdzają się wypełnienia w postaci luster.


  Można wizualnie powiększyć przestrzeń i zastosować jasne kolory, błyszczące powierzchnie, lekkie konstrukcje zamiast zamkniętych ścian. Można również umieścić lustra na przeciwległych ścianach, które optycznie powiększą powierzchnię. W dużym holu możemy pozwolić sobie na kolorystyczną ekstrawagancję. Mocny kolor będzie tworzył ciekawą całość, jeśli zostanie powtórzony również w innej części mieszkania.

  Przyda się również stolik lub półka na klucze. Oprócz tego, nawet w małym przedpokoju powinniśmy zmieścić wieszak, schowek na buty, stojak na parasole oraz wydzielić miejsce na odzież wierzchnią.


  W przypadku, kiedy wchodzimy z zewnątrz bezpośrednio do salonu, wejście do mieszkania możemy wydzielić lekkim przepierzeniem. Zamiast ścianki działowej doskonałym rozwiązaniem jest ustawienie w przedpokoju szafy, która będzie symbolicznie odgradzać hol od salonu. W przypadku, gdy przedpokój jest jednocześnie korytarzem bezpośrednio sąsiadującym z salonem, możemy urządzić go w taki sposób, aby nawiązać stylistycznie do klimatu pokoju dziennego.

  W przedpokoju często przechowujemy także narzędzia, środki czystości oraz odkurzacz. Znakomitym pomysłem na przechowywanie sprzętu gospodarstwa domowego są specjalne uchwyty i wieszaki, które proponuje firma Komandor. Estetyczne, łatwe do zamontowania, nie zajmują dużo miejsca. Możemy je umieścić w szafach, schowkach, garderobach czy zabudowach.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo