Modne lustra. Odpowiednio dobrane ozdobią i powiększą...

  Modne lustra. Odpowiednio dobrane ozdobią i powiększą pomieszczenie

  Sylwia BENTKOWSKA bentkowska@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Lustra z kolorowymi motywami na ramach ożywią każde wnętrze.

  Lustra z kolorowymi motywami na ramach ożywią każde wnętrze. ©Aleksander Piekarski

  Lustra są ważnym i nieodłącznym elementem wystroju naszego mieszkania, bo oprócz funkcji użytkowej pełnią także rolę dekoracyjną - dzięki bogactwu kształtów i ram mogą odzwierciedlić styl każdego wnętrza i ukazać to, co w nim najpiękniejsze.
  Lustra z kolorowymi motywami na ramach ożywią każde wnętrze.

  Lustra z kolorowymi motywami na ramach ożywią każde wnętrze. ©Aleksander Piekarski

  Zdjęcia
  8678
  W naszym sklepie można wybierać lustra od klasycznych, o prostokątnym kształcie, do eleganckich, podświetlanych. Ostateczny wybór zależy od gustu - mówi Rafał Więcek, sprzedawca z działu technika z OBI w Kielcach.
  8664

  8667 Lustra w drewnianych ramach dobrze wkomponują się we wnętrze urządzone w...
  8657 - Dobrze jest przemyśleć wybór lustra i zapoznać się z ich szeroką ofertą - radzi Rafał Więcek.
  8676 --- Flaga:
  Rafał Więcek, sprzedawca działu technika z OBI w Kielcach:
  - Przy zakupie lustra warto zapytać sprzedawcę o specjalną podgrzewaną matę. Dzięki niej pozbędziemy się problemów z zaparowanymi lustrami w łazience i innych pomieszczeniach narażonych na częsty kontakt z wilgocią.  Pomysłów na wykorzystanie luster w aranżacji wnętrz jest tak samo dużo, jak i ich wzorów. Urządzając mieszkanie, nie powinniśmy więc zapominać o ważnych detalach, jakimi są lustra. One bowiem, jak mało który dodatek mogą nadać wnętrzu specyficzny klimat. Na szczęście, wybór mamy naprawdę duży.

  PRAKTYCZNE PORADY

  Lustra doskonale rozświetlają i powiększają optycznie przestrzeń. Jeżeli chcemy wykorzystać je do tego celu, możemy między innymi: umieścić jedno lustro na najdłuższej ścianie pomieszczenia lub zastosować kilka mniejszych, które dodatkowo ożywią przestrzeń.

  Ponieważ lustro bardzo przyciąga wzrok, przed jego powieszeniem, na przykład w pokoju gościnnym, zwróćmy uwagę na to, gdzie je najlepiej umiejscowić. Odpowiednia manipulacja pozwoli nam bowiem wyeksponować w jego odbiciu na przykład nasz ulubiony obraz, nowy mebel lub piękny bukiet kwiatów.

  Jeżeli zastanawiamy się nad zawieszeniem luster w pokojach dziecięcych, śmiało możemy wymyślić razem z dzieckiem wzór lustra, który będzie mu najbardziej odpowiadał, na przykład o kształcie dinozaura. Z gotowym szablonem wystarczy udać się do szklarza i wymarzony efekt będzie gotowy. Pamiętajmy jednak, o tym aby umieścić je w takim miejscu, które nie będzie rozpraszało dziecka podczas snu.

  WAŻNE RAMY

  Decydując się charakterystyczne ramy, na przykład z surowego drewna lub o nietypowych kształtach, stworzymy w naszym pomieszczeniu odpowiedni klimat.

  Do wnętrz, w których nie ma okien, możemy śmiało zastosować specjalne lustra z drewnianymi okiennicami. Jak żadne inne podkreślą one rustykalny (stylizowany na styl wiejski) charakter domu oraz zaakcentują romantyczną naturę właściciela. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzą się również klasyczne lustra, zaopatrzone w "postarzane" ramy.

  Natomiast w pomieszczeniu urządzonym w stylu nowoczesnym doskonale mogą sprawdzić się lustra z ramami z oksydowanego srebra.

  Komentarze (4)

  Wszystkie komentarze (4) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo