W maju "oblali" egzamin z jednego przedmiotu, teraz mają...

  W maju "oblali" egzamin z jednego przedmiotu, teraz mają drugą szansę na zaliczenie matury

  Klaudia Tajs

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  - Pytania były znacznie łatwiejsze, niż na maturze w maju - przekonywali wczoraj uczniowie tarnobrzeskiego Staszica, którzy poprawiali pisemną maturę z matematyki. Wyniki będą znane w połowie września. Wielu z "poprawkowiczów" zamierza już w październik rozpocząć studia na wyższych uczelniach.
  (Od lewej) - Paweł i Jarek, uczniowie Zespołu Szkół imienia Staszica w Tarnobrzegu poprawiali we wtorek pisemny egzamin z matematyki.

  (Od lewej) - Paweł i Jarek, uczniowie Zespołu Szkół imienia Staszica w Tarnobrzegu poprawiali we wtorek pisemny egzamin z matematyki. ©K. Tajs

  Maturzyści, którym nie powiodło się na jednym z egzaminów obowiązkowych w maju, mogli zdawać poprawkę. Wczoraj odbył się egzamin pisemny ze wszystkich przedmiotów. Od dziś ruszają poprawkowe egzaminy ustne.

  WARUNEK 30 PROCENT

  Do egzaminu poprawkowego miały prawo przystąpić osoby, które w maju przystąpiły do wszystkich pięciu egzaminów obowiązkowych, nie miały unieważnionego żadnego z nich, a tylko z jednego nie uzyskały 30 procent punktów. - W maju oblałem matematykę, bo nie doczytałem treści jednego z zadań - mówi Artur z tarnobrzeskiego Staszica. - Całe rozwiązanie było złe, dlatego zaniżyłem sobie punktację. Mam nadzieję, że teraz będzie lepiej, bo planuję jeszcze w tym roku rozpocząć studia na Politechnice. Wiem, że są jeszcze wolne kierunki, które mnie interesują, dlatego spróbuję.

  TAKIE SAME ZASADY

  Absolwenci pisali egzamin w swoich szkołach. Poprawka odbyła się niemal w każdej szkole ponadgimnazjalnej w naszym regionie. Procedura była taka sama jak na egzaminie w maju. Rano do szkoły przywieziono arkusze. Nie zmienił się także czas pisania. Na Podkarpaciu pisemny egzamin poprawkowy pisało wczoraj 2 tysiące 967 uczniów. - Najwięcej, bo 1681 uczniów poprawiało język angielski - wylicza przedstawicielka Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie. - Język polski pisały 422 osoby, matematykę 237 uczniów. To czołówka przedmiotów, jakie poprawiano. Do pozostałych przystąpiło już dużo mniej osób.

  STRASZNA MATEMATYKA

  W Zespole Szkół imienia Staszica w Tarnobrzegu poprawkę z pisemnych matur zorganizowano dla 15 uczniów. - To młodzież z liceum ogólnokształcącego i technikum - wylicza Teresa Żyguła, dyrektor placówki. - Nikt nie poprawia egzaminu z matury ustnej, bo wszystkie były zdane pozytywnie.
  Poprawiano język angielski, francuski, niemiecki, chemię, fizykę i historię. Pisano także matematykę. - Zauważamy, że z roku na rok rośnie liczba poprawek z matematyki - ubolewa Teresa Żyguła. - Nasze obawy rosną, gdyż matematyka staje się obowiązkowym przedmiotem na maturze. Dlatego bez względu na decyzje Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i kosztów, jesienią przeprowadzimy u siebie egzamin próbny z matematyki.

  Sesję poprawkową w części ustnej zaplanowano od 24 do 28 sierpnia. Dokładne terminy z poszczególnych przedmiotów ustala dyrekcja szkoły.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo