Prawdziwą atrakcją podrzeszowskiego domu jest... lew

  Prawdziwą atrakcją podrzeszowskiego domu jest... lew

  Bartosz GUBERNAT

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Opiekun Leszek Bielenia ze swoim podopiecznym.

  Opiekun Leszek Bielenia ze swoim podopiecznym. ©Bartosz Gubernat

  Trzymanie lwa w domu jest niezgodne z prawem. Tak uważają przedstawiciele Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt, którzy wczoraj donieśli do prokuratury na opiekuna małego Simby z Głogowa Małopolskiego.
  Opiekun Leszek Bielenia ze swoim podopiecznym.

  Opiekun Leszek Bielenia ze swoim podopiecznym. ©Bartosz Gubernat

  Czteromiesięczny lew to maskotka właściciela jednej z willi w podrzeszowskim Głogowie. Od kilku tygodni kociak jest największą atrakcją okolicy. Pod bramą wjazdową do domu, w którym mieszka ustawiają się kolejki dzieci, które chcą go obejrzeć. Nie wszystkim pomysł trzymania dzikiego kota w domu przypadł jednak do gustu.

  TYLKO W CYRKU O ZOO

  - Sprawdziłam ustawę o ochronie przyrody i w artykule 73 jest dokładnie napisane, że takich zwierząt nie można trzymać w domu - mówi Halina Derwisz, prezes RSOZ. - Lew jest tu zaliczony do grupy najgroźniejszych stworzeń i jedyne instytucje uprawnione do jego hodowli to cyrki i ogrody zoologiczne.

  W PROKURATURZE

  W związku z tym w środę przedstawiciele Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt złożyli do prokuratury doniesienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez opiekuna zwierzęcia. Oprócz łamania ustawy o ochronie zwierząt dopatrzyli się też znęcania nad lwem. W jaki sposób?

  - Kot jest trzymany w warunkach niepodobnych do jego środowiska naturalnego. To dla niego olbrzymi stres - tłumaczy H. Derwisz.

  LEW WZIĘTY NA CHWILĘ

  Leszek Bielenda, opiekun lwa zapewnia, że nie przejmuje się doniesieniem do prokuratury. - Kot ma u mnie znacznie lepsze warunki niż w cyrku, skąd go na chwilę wziąłem. Za kilka miesięcy muszę go oddać - mówi.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo