Na podkarpackich drogach wciąż dochodzi do ludzkich dramatów

  Na podkarpackich drogach wciąż dochodzi do ludzkich dramatów

  Marcin RADZIMOWSKI radzimowski@echodnia.eu

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na podkarpackich drogach z każdym rokiem jest coraz bezpieczniej. Wciąż jednak dochodzi do ludzkich dramatów.
  Na podkarpackich drogach wciąż dochodzi do ludzkich dramatów
  Mniej wypadków i mniej rannych, liczba zabitych nie spadła, zmniejszyła się natomiast liczba zatrzymanych pijanych kierowców. Podkarpaccy policjanci podsumowali pierwsze siedem miesięcy tego roku.

  - Od początku stycznia do końca lipca tego roku na drogach województwa doszło do 1196 wypadków, czyli prawie osiem procent mniej, niż w tym samym okresie roku poprzedniego - wyjaśnia podkomisarz Paweł Międlar, rzecznik prasowy komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie.

  16 OSÓB W MIESIĄCU

  Cieszyć może fakt, że ucierpiało mniej osób - w tych statystykach nastąpił dziesięcioprocentowy spadek. W pierwszych siedmiu miesiącach 2009 roku do szpitali przewieziono ponad półtora tysiąca osób, które w wypadkach drogowych doznały obrażeń. W tym czasie na podkarpackich drogach zginęło dokładnie tyle samo osób, ile w tym okresie roku poprzedniego. Statystycznie każdego miesiąca życie straciło szesnaście osób.

  Nadmierna prędkość jazdy, wymuszanie pierwszeństwa, nieuważna jazda - to najczęstsze przyczyny wypadków. W wielu przypadkach kończyło się na kolizjach (zderzenia, w których ludzie nie odnieśli obrażeń). Kolizji odnotowano więcej, niż przed rokiem.

  - Najważniejsze jednak, żeby w zdarzeniach drogowych nie ginęli ludzie - zauważa podkomisarz Międlar.

  MNIEJ PIJANYCH

  Pozytywie zaskakuje mniejsza liczba nietrzeźwych, kierujących pojazdami, zatrzymana w tym roku. W odniesieniu do ubiegłego, było ich osiem procent mniej, choć liczba 4419 wciąż zatrważa. Wielu z nich było sprawcami drogowych tragedii.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo