Ostatnia jazda "Hetmana": Pasażerowie zaskoczeni i...

  Ostatnia jazda "Hetmana": Pasażerowie zaskoczeni i zbulwersowani

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Na tarnobrzeskiej stacji z pociągu wysiadło sześć osób, a wsiadło siedemnaście.

  Na tarnobrzeskiej stacji z pociągu wysiadło sześć osób, a wsiadło siedemnaście. ©M. Radzimowski

  Z pięciominutowym opóźnieniem, o godzinie 8.31 w ostatni swój kurs do Wrocławia przez Mielec, odjechał w poniedziałek z tarnobrzeskiego dworca PKP pociąg pospieszny "Hetman".
  Na tarnobrzeskiej stacji z pociągu wysiadło sześć osób, a wsiadło siedemnaście.

  Na tarnobrzeskiej stacji z pociągu wysiadło sześć osób, a wsiadło siedemnaście. ©M. Radzimowski

  Już od godziny ósmej, obok obskurnie wyglądającego budynku dworca w Tarnobrzegu, zjawili się pierwsi pasażerowie czekający na przyjazd pociągu. Nie wszyscy zdawali sobie sprawę z tego, że był to jego ostatni kurs. Mieszkająca w Krakowie pani Jadwiga, była bardzo zaskoczona naszymi informacjami.

  - Jak to go likwidują, to co teraz będzie jeździło? Ja tu przyjeżdżałam na sobotę i niedzielę do brata, zawsze wyjeżdżałam do domu w poniedziałek. Tłoku faktycznie od dawna nie było, ale wolnych miejsca za wiele także nie. Ktoś chyba jest niepoważny, że likwiduje to połączenie - mówiła nam mieszkanka Krakowa.

  To bzdura, że nikt nie jeździł

  Pan Zygmunt, który mieszka w tarnobrzeskim osiedlu wiejskim Zakrzowie, często korzystał z "Hetmana". Przyznał, że ma kolejową zniżkę, więc opłaca mu się jeździć pociągami. Twierdził, że będzie korzystał z Kolejowej Komunikacji Zastępczej, która od dziś wozić będzie pasażerów jeżdżących dotychczas "Hetmanem" z Zamościa do Dębicy.

  - Ja pojadę, ale inni pojadą busami, albo PKS-ami. Niech wszystko zlikwidują, szyny potną, niech nic nie będzie, tak jak mówił Kononowicz. Przed wyborami politycy trąbili o wyrównywaniu szans biednych regionów Polski. To bzdura, że tym pociągiem nikt nie jeździł - denerwował się, oczekując na przyjazd pociągu.

  Ostro o politykach i kolejarzach

  Nie wszyscy byli chętni do komentowania decyzji o zawieszeniu od 1 września kursowania pociągu pospiesznego "Hetman". Wsiadając do pociągu w bardzo ostrych słowach wypowiadali się o politykach i kolejarzach, obwiniając ich o zabranie ostatniego, przejeżdżającego przez Tarnobrzeg pociągu pospiesznego.

  We wtorek, po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat, po szlaku kolejowym z Tarnobrzega do Baranowa Sandomierskiego, Mielca i Dębicy nie pojedzie już ani jeden pociąg pasażerski. Przed kilkunastu laty tą jednotorową linią w ciągu doby przejeżdżało kilka pociągów pospiesznych i kilka osobowych...

  Komentarze (9)

  Wszystkie komentarze (9) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo