Wyciek pieniędzy z cmentarnej kasy. Kasjerka miała...

  Wyciek pieniędzy z cmentarnej kasy. Kasjerka miała wyprowadzić 60 tysięcy złotych

  /MG/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Wyciek pieniędzy z cmentarnej kasy. Kasjerka miała wyprowadzić 60 tysięcy złotych
  - Chciałbym, żeby sytuacja już się wyjaśniła. Kasjerka, młoda kobieta, została zwolniona, a my, czyli firma ją zatrudniająca Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej złożyliśmy doniesienie do Komendy Powiatowej Policji w Mielcu - mówi Marek Bąbała, prezes MPGK.
  Wyciek pieniędzy z cmentarnej kasy. Kasjerka miała wyprowadzić 60 tysięcy złotych
  - Proceder pobierania nielegalnie pieniędzy trwał od kwietnia do czerwca, tak ustalono wstępnie. W jego wyniku, w kasie cmentarnej zabrakło około 60 tysięcy złotych - podaje Marian Burczyk, prokurator rejonowy. Kwota może ulec zmianie po zakończeniu śledztwa.

  TAK OSZUKIWAŁA

  Sprawa wyszła na jaw najprawdopodobniej podczas wewnętrznej kontroli w firmie.
  Poszkodowani wpłacali pieniądze na poczet rezerwacji miejsca pochówku.
  Kobieta przyjmowała pieniądze, wydawała druki KP potwierdzające wpłaty petentów. Następnie druki zostały chowane, pracownica nie rozliczała tak zwanych raportów dziennych. Podczas przeszukania druki potwierdzające winę pracownicy zostały odnalezione.

  Pieniądze zaś, zamiast do kasy trafiały na prywatne konto oszustki.

  ZARZUTY

  - Przesłuchania są na ukończeniu. Doprecyzowywane są zarzuty formułowane wobec kobiety, a przesłuchano już w tej sprawie 30 osób - informuje prokurator. Do chwili obecnej sprawa jest w toku. Kobiecie przedstawiono ok. 13 zarzutów. Pracownica kasy przyznaje się do winy tylko częściowo.

  ZABEZPIECZONO MAJĄTEK

  Gdzie są pieniądze? Na to pytanie policja ani prokuratura nie znalazła odpowiedzi. Zabezpieczone zostały przez komornika tzw. ruchomości oskarżonej: samochód, sprzęt domowy, majątek osobisty.
  Ci, którzy wpłacili pieniądze do cmentarnej kasy mogą być spokojni. Jak zapewnia prezes Bąbała, zarezerwowane miejsca są aktualne.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo