Jak zatrzymać słońce na naszej skórze?

  Jak zatrzymać słońce na naszej skórze?

  Aleksandra KOS

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jak zatrzymać słońce na naszej skórze?
  Pięknie opalona na wakacjach skóra, niestety, po krótszym czasie blednieje. Można temu jednak przeciwdziałać, stosując odpowiednie domowe zabiegi oraz kosmetyki.
  Jak zatrzymać słońce na naszej skórze?
  Opalona skóra ma skłonności do wysuszania się i łuszczenia, dlatego powinniśmy ją codziennie nawilżać, stosując odpowienie balsamy lub żele chłodzące. Możemy również to zrobić zwykłą oliwką dla niemowląt.

  OPALENIZNA Z TUBKI
  Innym sposobem na przedłużenie wakacyjnej opalenizny są samoopalacze lub balsamy brązujące. W sklepach kosmetycznych znajdziemy szeroki wybór tego typu kosmetyków. Te pierwsze należy nakładać na ciało bardzo starannie, aby nie pozostwić na nim żółtych plam.
  Natomiast jeśli mamy wątpliwości, że bedzie on zbyt intensywny, wystarczy przed nałożeniem zmieszać go ze zwykłym balsamem nawilżającym. Dzieki temu wzmocnimy kolor i przedłużymy czas utrzymania naszej opalenizny.

  - Możemy również wypróbować balsamów brązujących, które nie pozostawiają kontrastu i smug na opalonej skórze. Bardzo dobre i modne są takie preparat, które zawierają złote drobinki oraz pigmenty odbijające światło. Dodatkowo nie wysuszają skóry i mają bardzo przyjemny zapach. Zawierają również aktywne składniki nawilżające, dzięki którym skóra jest miękka i gładka - mówi Monika Zagórska-Barnaś, właścicielka salonu kosmetycznego Fashion z Tarnobrzega.
  Musimy jednak pamiętać, że po każdym nałożeniu takich preparatów należy dokładnie umyć ręce, aby nie pozostały na nich żółte plamy.

  OPALANIE OD WEWNĄTRZ
  Warto też wzmocnić skórę od wewnątrz i tym samym zadbać o jej zdrowy koloryt. Nasza dieta powinna być bogata w beta karoten, czyli powinniśmy spożywać więcej owoców i warzyw bogatych w ten składnik. Największą zawartością beta karotenu charakteryzują się produkty o pomarańczowym lub czerwonym zabarwieniu, takie jak marchew, pomarańcze, pomidory, dynie czy brzoskwinie. Poprawi to koloryt nasze skóry i dodatkowo wzmocni organizm w cenne witaminy.


  SZTUCZNE SŁOŃCE
  Jeszcze inną metodą przedłużenia wakacyjnej opalenizny może być solarium. Należy jednak korzystać z niego z umiarem i rozsądkiem. Warto wiedzieć, że przed i po każdej wizycie powinniśmy stosować specjalne nawilżające balsamy. Ponadto częste odwiedzanie solarium sprawia, że nasza skóra szybciej sie wysusza i starzeje.

  Komentarze (1)

  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo