Dobry druk w dobrej cenie

  Dobry druk w dobrej cenie

  Paweł ROKITA gospodarka@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dobry druk w dobrej cenie
  Drukarka czy urządzenie wielofunkcyjne? Wyboru najlepiej dokonać pod kątem naszych najczęstszych potrzeb
  Dobry druk w dobrej cenie
  Jaką drukarkę wybrać, gdy chcemy drukować wysokiej jakości zdjęcia? Jaką, gdy zależ nam na tanim i szybkim drukowaniu faktur w firmie? To trudny wybór jeśli nie zna się właściwości sprzętu, a kupuje się go pierwszy raz.

  Gdybyśmy mieli scharakteryzować w jednym zdaniu obie najpopularniejsze technologie wydruku to drukarki atramentowe są bardziej uniwersalne (pozwalają drukować na każdym nośniku - foli, nalepkach, różnych rodzajach papieru).
  Z kolei drukarki laserowe - przy wyższych kosztach w chwili zakupu - pozwalają drukować tanio, szybko i estetycznie dokumenty. Drukarki laserowe nie pozwalają jednak na drukowanie na wszystkich nośnikach ze względu na temperaturę panującą na bębnie.

  MOŻE URZĄDZENIE WIELOFUNKCYJNE?
  Kiedy już zdecydujemy się co głównie będziemy drukować należy podjąć następną decyzję: kupujemy urządzenie wielofunkcyjne czy tylko drukarkę w podstawowej konfiguracji.

  Jakie najczęściej dodatkowe opcje oferują nam producenci urządzeń wielofunkcyjnych? Zwykle w takie urządzenie dodatkowo może być wbudowany skaner (mamy wtedy kopiarkę ksero do użytku domowego). Czasami urządzenia wielofunkcyjne rozbudowywane jest o kilka opcji pomagających wygodnie drukować zdjęcia - mogą być to czytnik USB i karta z aparatu, a także mini ekran LCD, który pozwala na podstawową edycje zdjęć przed wydrukiem (dzięki programowi zainstalowanemu bezpośrednio w pamięci drukarki).


  Tomasz Tysiączny z firmy Kwark Komputer: - Podstawowego podziału drukarek możemy dokonać na podstawie sposobu, w jaki odbywa się sam proces drukowania. Wyróżniamy więc drukarki atramentowe, laserowe i żelowe. Te ostatnie nie są jednak zbyt popularne ani wśród klientów indywidualnych ani biznesowych.

  Coraz częściej urządzenia wielofunkcyjne potrzebują tylko podłączenia do sieci i mogą obyć się bez komputera. Jeśli ktoś drukuje jedynie przygotowane wcześniej materiały lub zadowolą go tylko podstawowe opcje przy wydrukach grafik (kadrowanie czy ustawianie balansu bieli) to takie urządzenie może być ciekawą alternatywą dla pełnowymiarowego "stanowiska do drukowania".

  EKSPLOATACJA
  Dziś firmy zarabiają przede wszystkim na materiałach eksploatacyjnych, starając się sprzedać nam drukarkę "na przynętę". Dlatego producenci stosują coraz częściej i coraz bardziej wyrafinowane metody zabezpieczenia się przed używaniem nie markowych zamienników tonerów w drukarkach laserowych i tuszy w drukarkach atramentowych.

  Poza tym własne eksperymentowanie z napełnianiem pojemników strzykawkami w najlepszym razie kończy się utratą gwarancji, a bardzo często bezpowrotnym uszkodzeniem sprzętu. Warto się więc zastanowić czy takie oszczędności mają sens.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo