Zabił żonę i jej kochanka. Grozi mu dożywocie

  Zabił żonę i jej kochanka. Grozi mu dożywocie

  Dariusz Delmanowicz

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Zbigniew J., 51-letni mieszkaniec powiatu mieleckiego, bestialsko zamordował we Lwowie swoją żonę i mężczyznę, którego podejrzewał o romans z nią. Prokuratura w Przemyślu zakończyła właśnie śledztwo w tej wstrząsającej sprawie.
  W lutym Zbigniewa J. doprowadzono na przesłuchanie do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

  W lutym Zbigniewa J. doprowadzono na przesłuchanie do Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. ©Fot. Dariusz Delmanowicz

  Skuty kajdankami, ze zwieszoną głową, w dżinsowych spodniach i w czarnej kurtce. Tak w lutym Zbigniew J., w asyście policjantów, wchodził do prokuratury. Wówczas, na prośbę ukraińskich śledczych, miał być przesłuchany w charakterze świadka. Szybko okazało się, że to on jest sprawcą makabrycznego mordu we Lwowie. Dalszym prowadzeniem sprawy zajęli się polscy prokuratorzy.

  WSZĘDZIE KREW

  - Prawdopodobnym podłożem zbrodni była zazdrość o żonę - mówi prokurator Marta Pętkowska, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. - Podejrzany przyznał się do winy. Podkreślił, że nie planował zabójstwa, a raczej działał pod wpływem impulsu.

  Zbigniew J.
  przyjechał do Lwowa i tu dokonał mordu. Zmasakrowane zwłoki ukraińskiej pary - Wiktorii J. i Mikołaja M. - znaleziono we lwowskim mieszkaniu matki kobiety. Widok był przerażający. Krew na ścianach i podłodze, okaleczone ciała.

  - Ofiary zginęły od licznych uderzeń siekierą w głowę - dodaje prokurator. - Tuż po dokonaniu czynu Zbigniew J. wrócił do swojego domu w powiecie mieleckim.

  STANIE PRZED SĄDEM

  W tym tygodniu, po kilku miesiącach śledztwa, prokuratura zamierza skierować do sądu akt oskarżenia. 51-latek odpowie za podwójne zabójstwo. Grozi mu nawet dożywotnie więzienie. Na razie przebywa w tymczasowym areszcie.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo