Remont krajowej 4 na Podkarpaciu. Wkrótce koniec utrudnień

  Remont krajowej 4 na Podkarpaciu. Wkrótce koniec utrudnień

  Robert Kisiel

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Remont krajowej 4 na Podkarpaciu. Wkrótce koniec utrudnień

  ©Fot. Robert Kisiel

  Późną jesienią skończą się utrudnienia na dwóch podkarpackich odcinkach remontowanej "czwórki". Pojedziemy wówczas m.in. zmodernizowanym odcinkiem łączącym Dębicę z Ropczycami.
  Remont krajowej 4 na Podkarpaciu. Wkrótce koniec utrudnień

  ©Fot. Robert Kisiel

  Roboty, prowadzone przez oddział szwedzkiej spółki Skanska obejmują m.in.przebudowę mostów, budowę nowej nawierzchni jezdni i dodatkowych pasów ruchu. Drogowcy montują także ekrany dźwiękochłonne.

  - Odnowiony odcinek między Ropczycacmi a Dębicą zostanie oddany do użytku zgodnie z planem, a więc pod koniec listopada - informuje Joanna Rarus z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie.

  Nowa droga budzi jednak spore kontrowersje.
  Budowy lewoskętów i ronda tuż przy zjeździe z "czwórki" do Dębicy żądają mieszkańcy poddębickiej Nagawczyny. Chcą także budowy tunelu pod jezdnią, który pozwoliłby na bezpieczne przejście dla pieszych, szczególnie dzieci. Niedawno dzięki wstępnemu porozumieniu między gminą Dębica a inwestorem pojawiła się szansa na pozytywne rozwiązanie sprawy.

  Oznacza to, że postulowane przez mieszkańców Nagawczyny inwestycje mogą ruszyć już w przyszłym roku a nie jak wcześniej zapowiadała GDDKiA dopiero w latach 2015 - 2016. Nie wszyscy podzielają jednak urzędowy optymizm.

  - Mamy nadzieję, że nie są to jedynie działania obliczone na uspokojenie sytuacji i w naszym przypadku inwestor rzeczywiście dotrzyma słowa - mówią nagawczynianie, powołując się na negatywny przykład sprawy ropczyckiego tunelu.

  Przypomnijmy, że po protestach mieszkańców ulicy Zielonej w Ropczycach, GDDKiA wstępnie zgodziła na budowę tunelu w nasypie obwodnicy, zamykającym dotychczasowa trasę ich ulicy jeśli samorząd sfinansuje jego projekt. Tak się stało i za niezbędną dokumentację zapłaciło ropczyckie starostwo.

  Wówczas GDDKiA oświadczyła, że budowa tunelu nie jest możliwa, bo stanowiłaby zbyt dużą ingerencję w projekt budowanej obwodnicy.

  Żądania mieszkańców Nagawczyny to nie jedyny problem na tym odcinku. Bezpiecznego przejścia chcą też w pobliskiej Brzezówce. Sporo emocji wzbudzają również głębokie rowy, położone tuż obok jezdni oraz lokalizacja części ekranów. Według inwestora niewielkie zmiany w układzie tych ostatnich będą mogły być przeprowadzone dopiero po zakończeniu prac.

  - Obecnie wszystko musi być realizowane zgodnie z projektem. Skargi mieszkańców będą rozpatrywane po zakończeniu prac - informuje Joanna Rarus.
  Źródło: Remont krajowej "czwórki" na Podkarpaciu. Niebawem koniec utrudnień

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo