Nowa sportowa Meganka

  Nowa sportowa Meganka

  Renault, opr. (pw), Gazeta Współczesna

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Megane R.S. będzie dostępne w sprzedaży jesienia 2009 r

  Megane R.S. będzie dostępne w sprzedaży jesienia 2009 r ©Renault

  Nowe Megane R.S. wyróżnia się wśród innych modeli tej gamy sportowym charakterem widocznym w designie i osiągach. Nowe Megane R.S. zostanie wprowadzone do sprzedaży jesienią 2009 roku
  Megane R.S. będzie dostępne w sprzedaży jesienia 2009 r

  Megane R.S. będzie dostępne w sprzedaży jesienia 2009 r ©Renault

  Nowe Megane Renault Sport jest wyposażony w 16-zaworowy turbodoładowany silnik benzynowy nowej generacji, o pojemności skokowej 2.0 l, osiągający moc 250 KM (184 kW) przy 5 500 obr./min oraz moment obrotowy 340 Nm od 3 000 obr./min. Liczne modyfikacje wprowadzone w tym silniku pozwoliły na zwiększenie mocy o 20 KM (+ 30 Nm) w stosunku do Megane R26.R, który był swego rodzaju wyznacznikiem w świecie seryjnych samochodów sportowych.
  Dzięki zastosowaniu turbosprężarki twin-scroll, silnik Renault Sport 2.0 T wykazuje się niezwykle szybkim czasem reakcji i wyjątkowo elastyczną pracą w niskim zakresie obrotów: 80 proc. momentu jest dostępne od 1 900 obr./min. Szeroki zakres działania zapewnia wygodną jazdę na co dzień, ale też pozwala na przedłużenie przyjemności i dynamiczną jazdę.

  Silnik współpracuje z mechaniczną skrzynią 6-biegową. Konstruktorzy zwrócili też szczególną uwagę na akustykę pracy silnika Renault Sport 2.0 T, aby w odpowiednim stopniu w kabinie był słyszalny sportowy, rasowy dźwięk wchodzącego na obroty silnika.

  Nowe Megane R.S. jest wyposażone w innowacyjne rozwiązanie wprowadzone w Megane Renault Sport w 2004 roku: przednie zawieszenie z niezależnym sworzniem. Pozwala ono na całkowite oddzielenie funkcji zawieszenia od funkcji prowadzenia samochodu, co znacznie polepszyło trzymanie się drogi i przeniesienie siły napędowej na koła. Nowe Megane R.S. jest dostępne z dwoma rodzajami zawieszenia:
  - zawieszenie Sport zapewniające optymalną równowagę pomiędzy sportowymi doznaniami a komfortem z przeznaczeniem do codziennej eksploatacji,
  - zawieszenie Cup z samoblokującym mechanizmem różnicowym, gwarantujące szczytowe osiągi na torze.

  Źródło: wspolczesna.pl: Megane Renault Sport - auto z charakterem

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo