Cała gama modeli Blue Efficiency

  Cała gama modeli Blue Efficiency

  /sid/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Wszystkie modele mercedesa dostępne są w proekologicznej wersji blue efficiency

  Wszystkie modele mercedesa dostępne są w proekologicznej wersji blue efficiency ©J. Stobiecki

  Kojarząca się z prestiżem niemiecka marka Mercedes wprowadziła do sprzedaży gamę modeli wykonanych według technologii proekologicznych. Firma, której założyciel zbudował pierwszy samochód, chce złagodzić skutki rosnącej liczby aut
  Wszystkie modele mercedesa dostępne są w proekologicznej wersji blue efficiency

  Wszystkie modele mercedesa dostępne są w proekologicznej wersji blue efficiency ©J. Stobiecki

  Ekologiczne działanie według Mercedesa, to nie tylko "walka" o redukcję emisji spalin. Przeanalizowano każdy etap produkcji i użyte materiały oraz ich energochłonność i wpływ na środowisko.

  Konstrukcja nadwozia jest o 30 procent lżejsza. Nawet proces lakierowania nadwozia został poddany gruntownej analizie. Udało się znaleźć szereg rozwiązań, które pomagają nie tylko zmniejszyć negatywny wpływ produkcji samochodów na środowisko, ale także zużycie paliwa, nawet do 12 procent.

  W ten sposób Mercedes opracował cały pakiet rozwiązań, który oferowany jest poda nazwą blue efficiency.
  Składają się na niego między innymi opony o specjalnym bieżniku i zmodyfikowanej mieszance, zapewniające zmniejszenie oporów toczenia. Najbardziej widoczne zmiany to pakiety aerodynamiczne. Zastosowano lusterka o zmniejszonym oporze powierza, uszczelniono szczeliny przy reflektorach, zamontowano okładzinę spodu pojazdu i silnika. Wlot powietrza wyposażono w żaluzję, która automatycznie zamykana jest przy niższych temperaturach. W skrzyni biegów zmienione zostały przełożenia, aby osiągnąć odpowiednią prędkość samochodu przy niższych prędkościach obrotowych silnika.

  Dodatkowo modele klas A i B mogą zostać wyposażone w system Motor Start Stop. System może współpracować z silni-kami benzynowymi 1,5 lub 1,7 litra i manualną pięciostopniową skrzynią biegów. To nie napęd hybrydowy, a jedno z szeregu rozwiązań pozwalających zmniejszyć zużycie paliwa. System automatycznie wyłącza silnik po zatrzymaniu na skrzyżowaniu lub w korku. Powtórne uruchomienie silnika następuje automa-tycznie po wciśnięciu pedału sprzęgła.
  Samochody z pakietami blue efficiency oferowane są w identycznych cenach jak analogiczne modele bez tych pakietów. Najmniejszy z modeli klasa A 160 CDI blue efficiency kosztuje 83.700 zł. Limuzyna klasa C 200 CDI blue efficiency kosz-tuje 144.000 zł, a sportowy CLC 160 blue efficiency 106.500 zł

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo