Pasażerowie na nowoczesnym dworcu w Kolbuszowej nie mają...

  Pasażerowie na nowoczesnym dworcu w Kolbuszowej nie mają czego szukać

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Tak peron dworca wyglądał przed rokiem, a tak wygląda dziś.

  Tak peron dworca wyglądał przed rokiem, a tak wygląda dziś. ©M. Radzimowski

  Najnowocześniejszy dworzec kolejowy na Podkarpaciu jest w Kolbuszowej. Wybudowany w ciągu dwóch lat i oddany do użytku przed dwoma miesiącami lśni i prezentuje się imponująco. Szkopuł tylko w tym, że do tej nowoczesnej stacji nie dojeżdża ani jeden pociąg osobowy.
  Tak peron dworca wyglądał przed rokiem, a tak wygląda dziś.

  Tak peron dworca wyglądał przed rokiem, a tak wygląda dziś. ©M. Radzimowski

  W rozkładzie jazdy pociągów umieszczone są trzy osobowe kursujące na trasie Kolbuszowa - Rzeszów - Kolbuszowa. Obecnie jednak nie dojeżdżają one do Kolbuszowej. Zamiast nich kursuje autobus Kolejowej Komunikacji Zastępczej, to efekt prac torowych prowadzonych na odcinku Głogów Małopolski - Rzeszów. Ale pod koniec tego roku to się zmieni. Od nowego rozkładu jazdy, który zacznie obowiązywać od 14 grudnia, po 12 latach przerwy wznowiony zostanie ruch pasażerski na trasie Tarnobrzeg - Nowa Dęba - Kolbuszowa - Rzeszów.

  Być może w przyszłym roku przez Kolbuszową znów będą przejeżdżały pociągi pasażerskie. Wtedy pasażerowie będą mogli podziwiać kolbuszowski dworzec w całej okazałości. Jest on jednym z najnowocześniejszych na Podkarpaciu i jedynym, który ma podziemną platformę dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Podziemne przejście zaczyna się od strony miasta, wychodzi na peron, ale można nim przejść na drugą stronę torów. Platforma dla niepełnosprawnych jest połączona z kamerą i systemem głosowym. Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy, wystarczy, że zgłosi chęć skorzystania z platformy, a pracownik kolei wyjdzie i pomoże. Przejście podziemne będzie monitorowane przez siedem kamer przemysłowych, które będą podłączone do policyjnego monitoringu.

  Komentarze (7)

  Wszystkie komentarze (7) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo