Austria: Bus z pasażerami z Podkarpacia zderzył się z tirem....

  Austria: Bus z pasażerami z Podkarpacia zderzył się z tirem. Cztery osoby ranne

  Marcin RADZIMOWSKI

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Austria: Bus z pasażerami z Podkarpacia zderzył się z tirem. Cztery osoby ranne
  Czworo pasażerów zostało rannych w wypadku busa firmy przewozowej "Junior" z Tarnobrzega, do którego doszło na autostradzie A2 w Austrii. Mercedes sprinter zderzył się z rumuńskim tirem.
  Austria: Bus z pasażerami z Podkarpacia zderzył się z tirem. Cztery osoby ranne
  Zdarzenia rozegrały się w piątek około godziny 22, na odcinku autostrady Wiedeń - Graz. W wypadku uczestniczył bus, którym do Włoch podróżowało dziewięciu pasażerów - głównie mieszkańców Tarnobrzega i okolic.

  - Tym busem jechała moja żona. O wypadku dowiedziałem się dopiero w sobotę popołudniu - mówi Janusz Swar z Wydrzy (powiat tarnobrzeski). - Żona zadzwoniła do mnie i powiedziała tylko tyle, że jest w szpitalu i prawdopodobnie ma połamaną nogę.

  Przebieg zdarzenia znamy z relacji właściciela firmy, której samochód uczestniczył w wypadku.
  - Bus jechał z prędkością około stu kilometrów na godzinę, prawym zewnętrznym pasem.
  Z prawej strony na pasie awaryjnym jechał bardzo wolno ciągnik siodłowy z naczepą - relacjonuje Arkadiusz Soja, właściciel firmy przewozowej "Junior". - Nagle ta ciężarówka zjechała na lewy pas i zajechała drogę busowi.
  Kierowca mercedesa sprintera nacisnął na pedał hamulca, ale nie zdołał skutecznie wyhamować. Z dość dużą siłą bus uderzył w tył naczepy. Czworo pasażerów zostało rannych, lekkich obrażeń ciała doznał także kierowca. Poszkodowani przewiezieni zostali do szpitala, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

  - Nie wiem jeszcze dokładnie, jakich obrażeń doznali. W jednym przypadku jest podejrzenie złamania nogi - mówi Arkadiusz Soja.

  Do wypadku doszło przy panujących dobrych warunkach drogowych i pogodowych. Najprawdopodobniej kierowca rumuńskiego tira nie zauważył jadącego z tyłu mercedesa i nagle włączył się do ruchu, zajeżdżając drogę busowi. Na szczęście wtym czasie na autostradzie nie panował duży ruch, bo mogło dojść do karambolu.

  Właściciel "Juniora" dodaje, że pasażerowie, którzy wyszli z wypadku bez szwanku, pojechali innym podstawionym busem w dalszą trasę, do Włoch.

  Komentarze (20)

  Wszystkie komentarze (20) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo