Zadbany telefon komórkowy

  Zadbany telefon komórkowy

  /SB/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Zadbany telefon komórkowy
  Warto przez cały czas użytkowania dbać o swój telefon, aby nie dopuścić do sytuacji, w której przestanie on działać lub będziemy się wstydzić za jego wygląd.
  Zadbany telefon komórkowy
  Dziś już nie e sposób wyobrazić sobie życia bez telefonu komórkowego. Nic dziwnego, "komórki" śmiało mogą zastąpić tradycyjny notatnik, budzik, aparat fotograficzny i co najważniejsze, pozwalają nam na natychmiastową komunikację.

  Na szczęście istnieje wiele prostych i skutecznych zasad, których warto przestrzegać, chcąc cieszyć się przez długi czas sprawnym i zadbanym telefonem.

  Po pierwsze, pamiętajmy o tym, aby utrzymywać naszą "komórkę" w czystości.
  Unikajmy noszenia jej razem z metalowymi przedmiotami, takimi jak na przykład klucze - zapobiegniemy w ten sposób rysom i zadrapaniom. Na szczęście w przypadku porysowania wyświetlacza wystarczy użyć ściereczki i specjalnej pasty polerskiej, na przykład Displex.

  Wypoczywając na plaży, miejmy na uwadze to, aby telefon znajdował się w bezpiecznym, pozbawionym dostępu do wody i piasku miejscu.
  Telefon warto przechowywać w pokrowcu, który uchroni go przed uszkodzeniem.

  Nie mniej ważne jest wnętrze telefonu, a w szczególności bateria. Nową baterie najlepiej od razu sformatować. W tym celu na początku należy poczekać do całkowitego wyładowania baterii lub użyć w tym celu specjalnej ładowarki z funkcją rozładowywania. Następnie należy bez przerwy "ładować" wyłączony telefon przez co najmniej 12 godzin. Załadowany telefon użytkujemy do ponownego rozładowania. Po czym kolejny raz podłączamy go do ładowarki na kilkanaście godzin. Dla lepszego efektu wszystkie czynności najlepiej powtórzyć trzy razy.


  Aby telefon działał sprawniej, od czasu do czasu powinniśmy również porządkować zawartości swojej "komórki". W tym celu możemy po prostu skasować niepotrzebne dane korzystając z menu telefonu lub zainstalować na komputerze oprogramowanie typu PC Suit, dzięki któremu z łatwością dokonamy przeglądu i ewentualnego czyszczenia wszystkich plików.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo