Firmy produkcyjne płacą szefostwu

  Firmy produkcyjne płacą szefostwu

  /and/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Firmy produkcyjne płacą szefostwu
  Połowa z osób zatrudnionych w pionach produkcyjnych zarabiała w zeszłym roku pomiędzy 2400 złotych a 6000 złotych brutto.
  Firmy produkcyjne płacą szefostwu
  Najlepiej opłacani - w granicach 10 800 złotych - byli dyrektorzy do spraw produkcji. Najniższe stawki oferowano pracownikom na szczeblach szeregowych - między innymi operatorom urządzeń i maszyn. Ich wynagrodzenia oscylowały w granicach 2300 złotych.

  Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń, wykonane przez firmę Sedlak&Sedlak, pokazało że w 2008 roku wynagrodzenia w firmach produkcyjnych związane były przede wszystkim z zajmowanym przez daną osobę szczeblem zarządzania.
  Aż 50 procent dyrektorów zarabiało pomiędzy 6400 a 13800 złotych. Natomiast najmniej otrzymywali pracownicy szeregowi - wynagrodzenia od 1730 do 3300 złotych. Osoby na pozostałych poziomach zarządzania zarabiały miesięcznie od 3500 (specjaliści) do 5500 złotych (kierownicy zespołu powyżej 11 osób).

  Ważnym elementem wynagrodzeń w działach produkcyjnych były premie i benefity. Zatrudnieni w nich pracownicy otrzymywali dodatki finansowe, których wysokość ustalono na poziomie od 16 do 19 procent wynagrodzenia całkowitego. Natomiast spośród wszystkich benefitów oferowanych w działach produkcyjnych, największą popularnością cieszyły się: telefon komórkowy, osobisty komputer i opieka medyczna.


  Poziom wynagrodzeń pracowników działów produkcyjnych zmieniał się również z uwagi na wielkość firmy. W przypadku każdego szczebla zarządzania sprawdzała się prawidłowość, że im większa firma, tym wyższe zarobki. I tak, na przykład pracownicy szeregowi zatrudnieni w dużych przedsiębiorstwach (1 000 i więcej osób) otrzymywali płace na poziomie 2800 złotych, o 47 procent większe, aniżeli osoby z mikro przedsiębiorstw (1 900 złotych).

  Kierownicy z najmniejszych firm wynagradzani byli pensją rzędu 2650 złotych, o 59 procent mniejszą od płac kierowników z największych przedsiębiorstw (6500 złotych). W przypadku specjalistów, 50 proc. z tych, którzy zatrudnieni są w średnich firmach, zarabiała pomiędzy 2500 a 5500 złotych miesięcznie.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo