Narkotykowy gang pod sąd!

  Narkotykowy gang pod sąd!

  Małgorzata FROŃ

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Narkotykowy gang pod sąd!
  Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie skierowała do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu akt oskarżenia przeciwko ośmiu osobom, którym zarzuca działanie w zorganizowanej grupie przestępczej, rozprowadzanie, handel i posiadanie narkotyków.
  Narkotykowy gang pod sąd!
  Grupa działała od 2007 roku do stycznia 2009, kiedy to została rozbita, a jej członkowie trafili do aresztu. Oskarżeni to Mariusz K., Rafał K., Kamil M., Dariusz O., Piotr Ch., Tomasz W., Łukasz Ś. i Joanna Ch.

  Recydywistów dwóch

  - Ponadto Piotrowi Ch. postawiono zarzut przywłaszczenia paszportu, a Dariuszowi O. zarzut przywłaszczenia dowodu osobistego i ukrycia legitymacji ubezpieczeniowej - wyjaśnia Mariola Zarzyka-Rzucidło, rzecznik prokuratury okręgowej. - Dwóch z oskarżonych Dariusz O. i Rafał K. to recydywiści.
  Grupa działała na terenie Rzeszowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Zajmowała się handlem i sprzedażą narkotyków na terenie województwa podkarpackiego i świętokrzyskiego.

  Narkotyk nieletniemu

  - Piotrowi Ch. oprócz sprzedaży i posiadania zarzuca się także udzielenie narkotyków małoletniemu - dodaje rzecznik. - Grozi za to od 3 do 15 lat więzienia. Czyny zarzucane Kamilowi M. Mariuszowi K. i Rafałowi K., czyli posiadanie, handel narkotykami i działanie w grupie zagrożone są karami pozbawienia wolności od 1 roku do lat 10. Pozostałym oskarżonym Dariuszowi O. i Joannie Ch. grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8, a Tomaszowi W. i Łukaszowi Ś. kara pozbawienia wolności do lat trzech za posiadanie środków odurzających.

  Oskarżeni przyznali się jedynie do posiadania narkotyków. Wszyscy przebywają w zakładach karnych.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo