Tanie pieczenie

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Tanie pieczenie
  Jak taniej piec i gotować? Nie chodzi o ceny składników potrzebnych do ciasta lub potrawy. Mowa o oszczędzaniu energii podczas pieczenia w piekarniku i gotowania.
  Tanie pieczenie
  Im więcej warstw ma szyba w piekarniku, tym mniejsza utrata energii.Warto więc wybrać taką kuchenkę, która będzie miała dobrze zabezpieczone "okienko".

  Wyłącz przed końcem
  Dobrym sposobem na oszczędności jest wyłączenie kuchenki na kilka minut przed zakończeniem pieczenia. Jest ona taka gorąca, że wystarczy ciepła na to, by obiad "dogotował się".

  Musimy dopasować rozmiary garnków do palników. Duży garnek na małym palniku to strata energii. Niepotrzebna!

  Zamrożoną żywność powinniśmy rozmrozić przed rozpoczęciem gotowania. Wtedy samo gotowanie potrwa krócej.

  Czas na podgrzewanie
  Piekarnik przed pieczeniem podgrzewajmy nie dłużej niż 5-10 minut. Podczas pieczenia nie można otwierać drzwiczek piekarnika nawet, jeśli chcemy sprawdzić, czy ciasto już jest gotowe. Przy każdym otwarciu piekarnika, ulatuje nam do 20% ciepła, a przez to czas pieczenia wydłuża się.

  Sam się wyczyści
  Nawet, jeśli czyścisz kuchenkę i piekarnik tylko raz na parę miesięcy, zainwestuj w model samo czyszczący się. Taki ma zazwyczaj lepszą izolację niż zwykłe kuchenki. Energooszczędne kuchenki to takie, które mają nalepki EnterGuide lub EnergyStar. Im mniejsze na tych nalepkach wskaźniki, tym bardziej oszczędny typ kuchenki.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo