Boimy się zmiany pracy

  Boimy się zmiany pracy

  pracuj.pl, opr. and

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Boimy się zmiany pracy
  Aż 42 procent Polaków boi się zmienić pracę. 50 procen nie odczuwa tego rodzaju lęku. Niezdecydowanie deklaruje 8 proc.
  Boimy się zmiany pracy
  Jak podkreślają eksperci rynku pracy z portalu praca.pl, Polacy zaczynają świadomie planować swoją ścieżkę kariery, ale nadal spora liczba boi się zmian.

  - Dostępne w internecie poradniki czy artykuły uczą nas, że warto określić swoje cele zawodowe, a potem konsekwentnie je realizować - komentuje Izabela Sadowska-Trzcińska, ekspert rynku pracy.
  Po co zmieniamy pracę? Wpływa na to wiele czynników: lepsze wynagrodzenie, chęć dalszego rozwoju, konflikty w starym miejscu pracy, poczucie znudzenia obecnym zajęciem, zwolnienie.

  Eksperci praca.pl zauważyli, że w pewnych dziedzinach wymiana ludzi jest nieunikniona, ponieważ praca jest tam nieciekawa i mało rozwojowa. Istnieją sfery działalności, w których następuje rotacja kadr: sprzedawca, kasjer w markecie, śmieciarz.

  Zmiana pracy często bywa także wielkim stresem, gdyż niesie za sobą wiele niewiadomych. Obawiamy się, czy podołamy nowym obowiązkom, nie mamy wiedzy na temat atmosfery pracy w nowym miejscu, zastanawiamy się czy nowy pracodawca zapewni nam stabilne warunki zatrudnienia.

  Zmiana nie jest niczym stresującym dla ludzi z doświadczeniem w branżach, które przeżywają rozkwit, czy specjalizacjach, które są niezbędne dla funkcjonowania firmy. Z reguły na brak pracy nie narzekają finansiści, farmaceuci, informatycy, czy dobrzy sprzedawcy.
  Najłatwiej zmienić pracę osobie, która pragnie przejść do firmy z podobnej branży. Pracodawcy preferują takich właśnie kandydatów uważając ich za fachowców, którzy mogą wnieść do firmy świeże spojrzenie, nowe pomysły, a czasem przynieść wartościowe kontakty - mówi Michał Filipkiewicz, kierujący działem marketingu w portalu praca.pl.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo