Łazienka czysta i bez pleśni

  Łazienka czysta i bez pleśni

  Marzena SMORĘDA smoreda@echodnia.eu

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Łazienka jest pomieszczeniem, które wymaga wyjątkowej troski o czystość. Oto kilka prostych wskazówek, jak dbać o niektóre elementy jej wyposażenia.
  Środek do czyszczenia kabin prysznicowych .

  Środek do czyszczenia kabin prysznicowych . ©Knauf  Kabiny prysznicowe coraz częściej wykonane są ze szkła. Niestety, korzystanie z nich wiąże się z osadami, jakie pozostają na ich powierzchni. Są to osady z szamponu czy mydła. Najprostszym sposobem jest używanie wycieraczki do szyb. Niektórzy producenci dołączają ją gratis do kabin prysznicowych. Wytarcie powierzchni kabiny po kąpieli pozwala na długo zachować czystość i minimalizuje powstawanie osadów wapiennych na powierzchni kabin. Większość producentów wyposaża szklane drzwi kabiny w specjalne powłoki odporne na zabrudzenia.

  Sposób na osad

  Na powierzchni kabiny drobne krople wody łatwo łączą się w większe i szybko spływają wraz z nieczystościami.
  Kabina dłużej pozostaje czysta, a powstające osady z kamienia usuwa się znacznie łatwiej niż w przypadku tradycyjnych powierzchni. Do pielęgnacji kabiny wystarcza wówczas delikatna ściereczka lub gąbka.

  Aby nie dopuścić do gromadzenia osadów z szamponu i mydła warto regularnie stosować środek do czyszczenia kabin prysznicowych Knauf. Jest to produkt do codziennej pielęgnacji powierzchni łazienkowych, w tym także szkła kabin prysznicowych. Usuwa bieżące zabrudzenia, osady wapienne, plamy wodne, brud i pozostałości po mydle. Można go także stosować do czyszczenia płytek i fug w łazienkach, kabin natryskowych ze szkła, aluminium i tworzyw sztucznych, ścianek działowych i kotar kabin natryskowych. Produkt jest łatwy w zastosowaniu dzięki praktycznemu rozpylaczami. Posiada również własności dezynfekujące oraz cytrynowy zapach, nadaje higienicznie czysty połysk.

  Gdy pojawi się pleśń

  W nowoczesnych łazienkach, przy łączeniach różnych rodzajów materiałów, tam gdzie wymagana jest elastyczność połączenia i jego szczelność, stosowane są spoiny silikonowe. Najczęstszymi miejscami ich zastosowań są połączenia umywalek i wanien z płytkami ceramicznymi oraz uszczelnienia brodzików i kabin prysznicowych. Niestety mankamentem spoin silikonowych, ze względu na ich skład chemiczny i miejsca zastosowań, jest to, że są narażone na pojawianie się czarnych wykwitów pleśni. Wykwity te, stopniowo wnikają coraz głębiej w ich strukturę, niszcząc wygląd fug. Na wczesnych etapach tego typu nalotów można użyć Knauf Środek do usuwania pleśni. Jego działanie pozwoli na zabicie pleśni znajdujących się na powierzchni spoin silikonowych i przywrócenie ich wyglądu.

  Ceny

  Knauf Środek do usuwania pleśni sugerowana - 25,29 złotych za opakowanie o pojemności 0,5 litra
  Knauf Środek do czyszczenia kabin prysznicowych - 26,29 złotych za opakowanie o pojemności 0,5 litra

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo