Biokominki dla domowego ogniska

  Biokominki dla domowego ogniska

  Marzena SMORĘDA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Dzięki nowoczesnej stylistyce, biokominki pasują do każdego wnętrza.

  Dzięki nowoczesnej stylistyce, biokominki pasują do każdego wnętrza. © Eurotherm

  W jesienne i zimowe wieczory nic tak nie poprawia nastroju, jak chwile spędzone przy żywym, emanującym ciepłem ogniu. Dla wszystkich, którzy pragną cieszyć się w swoim domu prawdziwym ciepłem domowego ogniska doskonałym rozwiązaniem są biokominki.
  Dzięki nowoczesnej stylistyce, biokominki pasują do każdego wnętrza.

  Dzięki nowoczesnej stylistyce, biokominki pasują do każdego wnętrza. © Eurotherm


  Krewni tradycyjnych kominków zyskują obecnie coraz większe rzesze zwolenników i szturmem zdobywają nasze domy. Zwłaszcza, że można zamontować je wszędzie tam, gdzie sobie wymarzymy - w salonie, biurze, a nawet na werandzie czy poddaszu.

  Do biokominków nie potrzebujemy drewna, nie dymią bez dymu, nie musimy czyścić ich z popiołu i dbać o drożność kominów oraz przewodów wentylacyjnych. Dzięki zastąpieniu drewna specjalnym, ekologicznym, płynnym biopaliwem podczas spalania bioetanolu do atmosfery nie przedostają się żadne toksyczne substancje, a jedynymi produktami spalania jest ciepło, para wodna i dwutlenek węgla.  Biokominki nie wymagają podłączenia do przewodów wentylacyjnych. Co więcej - nie trzeba podłączać do przewodów kominowych, to można zamontować je w każdym wnętrzu, nawet w niewielkich pomieszczeniach tak typowych dla wielkomiejskich bloków czy małych kamienic.

  Już po kilku minutach od momentu rozpalenia w kominku w pomieszczeniu robi się cieplej. W zależności od ustawienia wielkości płomienia, jeden litr biopaliwa będzie spalał się w czasie od dwóch do pięciu godzin i zastąpi grzejnik o mocy 1,5-3 KW.
  Kolejną zaletą biokominków jest ich nowoczesny design, dzięki któremu mogą stanowić oryginalną ozdobę każdego wnętrza.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo