Czarnym stopom stop!

  Czarnym stopom stop!

  /and/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Czarnym stopom stop!
  Sposoby na problemy z zafarbowanymi skarpetkami
  Czarnym stopom stop!
  Czółenka czy kozaki, które mają czarne wkładki niestety często farbują nam rajstopy, skarpetki, a nawet o zgrozo stopy. Jednak jest kilka sposobów poradzenia sobie z takimi butami.

  Gdy rajstopy farbują wkładki butów, warto przetrzeć je od wewnątrz zwykłym octem i wysuszyć z dala od źródła ciepła. Gdy to nie pomoże warto kupić cienkie skórzane wkładki i nałożyć je na farbującą zmorę. Gorzej jeśli farbuje wyściółka pokrywająca całe wnętrze buta. Wówczas może pomóc spryskanie jej lakierem do włosów lub specjalnym preparatem, który kupimy w markecie czy dużym salonie obuwia (są na przykład w CCC) za kilkanaście złotych.

  Dla bezpieczeństwa lepiej - jeśli jest możliwe - kupować obuwie z jasnym wnętrzem. Jeśli za buty zapłaciliśmy sporo, a na nogach mieliśmy je kilka razy, bo przez farbę nosić się ich nie da, warto iść do sklepu i zażądać naprawy albo wymiany na nowe. Mamy do tego prawo zgodnie z ustawą o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej, która przewiduje, że towar wadliwy albo niezgodny z ofertą podlega reklamacji.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo