Jesteś w Krajowym Rejestrze Długów? Sprawdź sam bezpłatnie...

  Jesteś w Krajowym Rejestrze Długów? Sprawdź sam bezpłatnie dlaczego

  /and/

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Jesteś w Krajowym Rejestrze Długów? Sprawdź sam bezpłatnie dlaczego
  Banki otrząsnęły się po kryzysie i wznawiają akcje kredytową dla konsumentów. Jednak nie każdy może liczyć na pożyczkę. Jaki jest powód odmowy - można dowiedzieć się w Serwisie Ochrony Konsumenta Krajowego Rejestru Długów.
  Jesteś w Krajowym Rejestrze Długów? Sprawdź sam bezpłatnie dlaczego
  Specjalną, w pełni bezpłatną usługę uruchomiono dla osób prywatnych z okazji obchodzonego po raz pierwszy w Polsce Dnia bez Długów.

  - Zgodnie z ideą Dnia bez Długów jest to dzień, w którym powinniśmy uporządkować swoje finanse, pospłacać zaległe płatności, albo przynajmniej porozumieć się z wierzycielem i uzgodnić z nim sposób spłaty. Uznaliśmy, że dzień to za mało i dlatego proponujemy Krajowy Tydzień bez Długów.
  Specjalnie z tej okazji uruchomiliśmy Serwis Ochrony Konsumenta, gdzie każda osoba prywatna po zarejestrowaniu się w naszym systemie, będzie mogła bezpłatnie sprawdzić czy widnieje w naszym rejestrze jako dłużnik, a jeśli tak to kto ją dopisał i dlaczego - informuje Adam Łącki, prezes Zarządu Krajowego Rejestry Długów.

  Zaglądając do bazy danych KRD można także sprawdzić, czy jeśli spłaciliśmy dług, wierzyciel usunął nasze dane z rejestru. Zgodnie z przepisami ma na to 14 dni. Z rejestru można się także dowiedzieć, kto o nas pytał. Aby skorzystać z Serwisu Ochrony Konsumenta wystarczy wejść na stronę www.krd.pl i wypełnić dostępny tam formularz rejestracyjny.

  Z sondażu przeprowadzonego dla Krajowego Rejestru Długów przez Pentor wynika, że prawie połowa Polaków (49,7 proc.) uważa, że zobowiązania finansowe osób prywatnych trzeba regulować w każdej sytuacji. Kolejne 40,3 proc. respondentów podziela pogląd, że choć niepłacenie długów przez osoby fizyczne jest naganne, czasem zdarzają się sytuacje, które mogą je usprawiedliwić. Wśród najczęściej wymienianych znalazły się: kłopoty finansowe (10,1 proc.), utrata pracy (9,9 proc.) oraz wypadek losowy (8,3 proc.).

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo