Niemiecki elegant Taunus

  Niemiecki elegant Taunus

  Jarosław DĄBROWSKI

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Niemiecki elegant Taunus
  Ford taunus z kolekcji Marcina Dziedzica - członka Koła Pojazdów Zabytkowych Weteran z Kielc
  Niemiecki elegant Taunus
  Samochód został sprowadzony z Hamburga w roku 2004. Marcin jest obecnie jego drugim właścicielem. Samochód pochodzi z 1964 roku, model ten, czyli M17 P3, produkowany był w latach 1960-1964 jako średniej klasy samochód rodzinny.

  Marcin kupił forda z przebiegiem około 40 tysięcy kilometrów, samochód był w stanie idealnym, jak na swój wiek, wymagał wymiany filtrów, płynów, świec. Przedstawiany model to topowa wersja wyposażona w skrzynię automatyczną produkcji firmy Fitchel&Sachs, ponadto samochód posiada winylową podsufitkę, tapicerkę skórzano-materiałową ze złotą nitką, dwutonowy sygnał dźwiękowy, lusterko zewnętrzne oraz radio.
  Samochód z mnóstwem detali chromowanych prezentuje się okazale. Właściciel przejechał fordem ponad 3000 kilometrów, uczestniczył w wielu zlotach i rajdach pojazdów zabytkowych, gdzie zawsze wzbudza zainteresowanie oglądających i innych uczestników. Taunus Marcina został wyróżniony pucharem Automobilisty za najładniejsze auto zlotu w Borkach w roku 2007. - Rok później na zlocie w Czechach w Mlada Boleslaw mojego forda uznano za najciekawsze auto - mówi Marcin.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo