Starsi bezrobotni za darmo będą mogli zdobyć nowy zawód i...

  Starsi bezrobotni za darmo będą mogli zdobyć nowy zawód i pójść na płatny staż

  Zdzisław SUROWANIEC

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Starsi bezrobotni za darmo będą mogli zdobyć nowy zawód i pójść na płatny staż
  Bezrobotni w naszym regionie powyżej pięćdziesiątego roku życia mają szanse zdobyć bezpłatnie nowy zawód - sanitariusza, opiekuna osób starszych. Nabór na szkolenie już się rozpoczął, potrwa do połowy grudnia. Pieniądze na program daje Unia.
  Starsi bezrobotni za darmo będą mogli zdobyć nowy zawód i pójść na płatny staż
  - Jedną z grup najbardziej zagrożoną długotrwałym bezrobociem są osoby powyżej pięćdziesiątego roku życia. Mają one bardzo duże trudność z powrotem na rynek pracy m.in. ze względu na uprzedzenia pracodawców co do ich wolniejszego tempa pracy - mówi Aneta Fołta, specjalista do spraw rekrutacji, promocji, szkoleń i staży w Fundacji Akademia Obywatelska w Stalowej Woli.

  DLA PODKARPACIA

  I właśnie Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego we współpracy z Fundacją Akademia Obywatelska daje możliwość osobom powyżej 50 roku życia na bezpłatne uczestnictwo w szkoleniach teoretycznych i praktycznych oraz pójście na płatny półroczny staż zawodowy.
  Program jest skierowany do długotrwale bezrobotnych (powyżej 12 miesięcy) lub pozostających bez pracy i korzystających ze świadczeń pomocy społecznej zamieszkałych na terenie województwa podkarpackiego.

  Projekt zakłada 132 godziny szkoleń teoretycznych i 176 godzin szkoleń praktycznych. Szkolenia mają na celu uzyskanie wiedzy i umiejętności, by mogli świadczyć usługi w charakterze sanitariusza - opiekuna osób starszych. - Opiekun osób starszych to osoba, która cechuje się cierpliwością, empatią, życzliwością, a także starannością w wykonywaniu powierzonych jej obowiązków. Jak wynika z obserwacji osoby "50 plus" posiadają właśnie takie cechy. To niewątpliwie przyczyni się do wysokiej jakości ich pracy - uważa Aneta Fołta.

  POD OPIEKĄ

  Szkolenia oferowane w ramach projektu zakończą się egzaminem, którego pozytywny wynik pozwoli na uzyskanie certyfikatu. Dla wszystkich uczestników przewidziane są fartuszki, obuwie robocze, bezpłatne badania lekarskie, ubezpieczenie NNW i OC. Dojazd na szkolenie jest również finansowany w ramach projektu.

  Po zakończeniu szkoleń i uzyskaniu certyfikatów uczestnicy projektu odbędą półroczny staż zawodowy m.in. w: szpitalach, Domach Pomocy Społecznej, w OPS. W każdym zakładzie pracy zostanie wyznaczona osoba do opieki nad stażystami. Za uczestnictwo w stażach zawodowych przewidziane jest wynagrodzenie w kwocie 1000 zł miesięcznie plus dodatek dojazdowy.
  Rekrutacja jest prowadzona w siedzibie Fundacji Akademia Obywatelska w Stalowej Woli, ul. Popiełuszki 13a, tel. 15-786-024-708, 786-024-707.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo