Na kolei nadjeżdżają zmiany

  Na kolei nadjeżdżają zmiany

  /PISZ/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Stacja w Kolbuszowej przeszła generalny remont i czeka już na przyjęcie pierwszego po kilkunastu latach pociągu pospiesznego.

  Stacja w Kolbuszowej przeszła generalny remont i czeka już na przyjęcie pierwszego po kilkunastu latach pociągu pospiesznego. ©Fot. Marcin Radzimowski

  Na stronach internetowych PKP można dowiedzieć się o części nowych połączeń kolejowych, które obowiązywać będą od niedzieli, 13 grudnia.
  Stacja w Kolbuszowej przeszła generalny remont i czeka już na przyjęcie pierwszego po kilkunastu latach pociągu pospiesznego.

  Stacja w Kolbuszowej przeszła generalny remont i czeka już na przyjęcie pierwszego po kilkunastu latach pociągu pospiesznego. ©Fot. Marcin Radzimowski

  Jeśli wierzyć zamieszczonym wczoraj informacjom, to mieszkańcy Tarnobrzega i Kolbuszowej nie otrzymają bezpośredniego połączenia z Warszawą oraz Szczecinem. Będą mogli dotrzeć do tych miasta z jedną przesiadką, w Stalowej Woli-Rozwadowie.

  Teraz już przyjemniejsze informacje. Tak jak wcześniej informowaliśmy, od 13 grudnia, po kilkunastu latach przerwy, znów będzie można pojechać pociągiem pospiesznym z Rzeszowa do Tarnobrzega.
  Pociąg pospieszny Tanich Linii Kolejowych relacji Przemyśl Główny - Stalowa Wola-Rozwadów wyjedzie z Przemyśla o godzinie 3.57, pojedzie przez Rzeszów (5.38), Kolbuszową (6.04), Tarnobrzeg (6.46) i przyjedzie do Stalowej Woli-Rozwadowa o godzinie 7.15. Tam pasażerowie będą się mogli przesiąść na kolejny pociąg TLK (Tanich Linii Kolejowych) z… Przemyśla. Pociąg relacji Przemyśl - Szczecin-Dąbie wyjedzie z przemyskiego dworca o godzinie 5.22 i pojedzie przez Jarosław, Przeworsk, Rudnik nad Sanem (7.11) i Nisko (7.23). Do Stalowej Woli-Rozwadowa pociąg ten przyjedzie o godzinie 7.36 i pojedzie przez Kraśnik, Lublin, Otwock, Warszawę Centralną (12.20), Sochaczew, Kutno, Włocławek, Toruń, Bydgoszcz, Piłę, Stargard Szczeciński do Szczecina.

  Dogodnym wyjściem dla pasażerów byłoby przełączenie na stacji w Stalowej Woli-Rozwadowie składu wcześniejszego pociągu jadącego przez Tarnobrzeg do składu jadącego przez Nisko i być może na taki manewr kolejarze się zdecydują. W rozkładzie jazdy nic jednak nie ma na temat złączenia obu składów.
  Nie potwierdziły się także wcześniejsze informacje podawane przed miesiącem podczas konferencji prasowej w Stalowej Woli, jakoby kursował pociąg z Rzeszowa do Warszawy przez Tarnobrzeg, z pominięciem stacji w Stalowej Woli-Rozwadowie. Miał on jeździć tak zwaną łącznicą charzewicką, a pasażerowie ze Stalowej Woli mieli wsiadać na przystanku w Pilchowie. W rozkładzie jazdy nie ma na ten temat żadnej informacji. Niepocieszeni mogą być mieszkańcy Nowej Dęby, bowiem pospieszne z Przemyśla do Stalowej Woli-Rozwadowa i ze Stalowej Woli-Rozwadowa do Przemyśla nie będą się zatrzymywały w tym mieście.

  Dodajmy jeszcze, że jadąc z powrotem pociąg TLK wyjedzie ze Szczecina o godzinie 7.20, z Warszawy centralnej o 15.10, dotrze do Stalowej Woli-Rozwadowa o 19.34, Niska o 20.03, Rudnika nad Sanem o 20.15 i Przemyśla Głównego o godzinie 22.04.

  Z kolei pospieszny TLK relacji Stalowa Wola - Przemyśl główny przez Tarnobrzeg wyjedzie ze Stalowej Woli-Rozwadowa o 19.50, w Tarnobrzegu będzie o 20.17, Kolbuszowej o 20.55, Rzeszowie o 21.21 i w Przemyślu głównym o 23.01.

  Nie ukazały się natomiast wczoraj informacje na temat kursowania pociągów osobowych, wiadomo jednak, że kursować będą z Rzeszowa przez Kolbuszową i Nową Dębę do Tarnobrzega i Stalowej Woli-Rozwadowa.

  Komentarze (8)

  Wszystkie komentarze (8) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo