Sprawdź który kredyt świąteczny jest najtańszy. Zestawienie...

  Sprawdź który kredyt świąteczny jest najtańszy. Zestawienie ofert kilkudziesieciu banków

  Anna NIEDZIELSKA

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Sprawdź który kredyt świąteczny jest najtańszy. Zestawienie ofert kilkudziesieciu banków
  Nie tylko oprocentowanie pożyczki jest ważne. Jej koszty mogą znacznie podnieść także prowizje i ubezpieczenie
  Sprawdź który kredyt świąteczny jest najtańszy. Zestawienie ofert kilkudziesieciu banków
  W grudniu zazwyczaj zaciągamy więcej kredytów, bo szał zakupów jest kosztowny. Podpowiadamy, jak oprocentowane są kredyty konsumenckie i na co zwrócić uwagę, aby nie wybrać najdroższej na rynku oferty.

  W przedświątecznym okresie łatwo wpaść w szał zakupów. Postarajmy się, by te emocje nie wpływały na decyzje finansowe. Zaciągajmy kredyt tylko wtedy, kiedy naprawdę jest nam potrzebny i nie przesadzajmy z jego kwotą. Pamiętajmy, że po świętach trzeba będzie zacząć spłacać zaciągnięte pożyczki.

  TRZY WAŻNE KOSZTY
  Zaciągając kredyt na święta trzeba dokładnie prześledzić ofertę banku. Pamiętajmy, że wysokość oprocentowania wcale nie musi się pokrywać z tą pokazywaną w reklamie. Uwzględniajmy również koszty prowizji za udzielenie kredytu.

  Trzecią istotną kategorią kosztów są ubezpieczenia. Sprawdźmy czy są one obowiązkowe, a jeśli dobrowolne, to dobrze się zastanówmy, czy będą nam potrzebne. Jeśli nie, to potrzeba będzie nieco asertywności, bo bankowy sprzedawca może nas usilnie namawiać na wykupienie polisy.

  ŚWIĄTECZNE OFERTY
  Zwiększone zainteresowanie pożyczkami w grudniu zazwyczaj ma swoje odzwierciedlenie w ofercie banków. W instytucjach finansowych wprowadzane są nawet produkty z gwiazdką, zimą czy świętami w nazwie. W tym roku jest ich jednak wyjątkowo mało. Typowo świąteczną promocję znajdziemy jedynie w Banku Polskiej Spółdzielczości, Citibanku i Kredyt Banku. To właśnie efekt zaostrzonej polityki kredytowej. Skoro większość banków nie pali się do pożyczania pieniędzy, to nie dziwi fakt, że nie organizują one akcji promocyjnych.


  DOBRA OFERTA
  Aby pokazać jak różne są koszty realne kredytów przedstawiamy analizę ofert pożyczek na 5 tysięcy złotych, okres 12 miesięcy, dla rodziny 2+1, w której dochody to łącznie 5 tysięcy złotych netto miesięcznie.
  Najtańszy kredyt w ramach świątecznej promocji znajdziemy w Banku Polskiej Spółdzielczości. Całkowity koszt pożyczki proponowanej przez bank to niecałe 247 złotych, zarówno dla stałych, jak i nowych klientów banku. BPS ustalił oprocentowanie świątecznego kredytu na 9 procent, a dodatkowo nie pobiera prowizji.

  W zestawieniu wyróżnia się również Polbank, gdzie całkowity koszt pożyczki wynosi niecałe 330 zł i - podobnie jak w BPS - oferta nie różni się dla klientów stałych i nowych. Polbank także nie pobiera prowizji za udzielenie kredytu, a oprocentowanie sięga 11,9 procent. Trzecie miejsce na podium należy się Getin Bankowi w przypadku kredytów dla klientów znanych bankowi. Całkowity koszt to 392 złote.
  W przypadku najdroższych banków musimy się liczyć z tym, że oprócz pożyczonych 5 tys. zł będziemy musieli oddać jeszcze prawie tysiąc złotych.

  Komentarze (3)

  Wszystkie komentarze (3) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Zobacz koniecznie:

  Wideo