Żołnierze walczyli w pięcioboju w Nisku i Nowej Dębie

Marcin Radzimowski
Dla najlepszych ekip nie mogło zabraknąć pucharów i pamiątkowych dyplomów
Dla najlepszych ekip nie mogło zabraknąć pucharów i pamiątkowych dyplomów archiwum 21 BSP
Mistrzostwa 21 Brygady Strzelców Podhalańskich w Pięcioboju Wojskowym rozegrano w Garnizonie Nisko i na poligonie w Nowej Dębie. Gospodarzem mistrzostw był 16 Batalion Saperów z Niska.

- Do zawodów stanęło 35 zawodników ze wszystkich jednostek podhalańczyków, w tym osiem kobiet. Rywalizacja odbywała się zarówno zespołowo, jak i indywidualnie - informuje kapitan Konrad Radzik, rzecznik prasowy 21. Brygady Strzelców Podhalańskich.

Żołnierze w sportowych strojach rywalizowali między innymi w biegach...

archiwum 21 BSP

Pierwsza część mistrzostw przeprowadzona została na poligonie w Nowej Dębie. Rozegrano tam marszobieg na dystansie 4 kilometrów dla kobiet, oraz 8 kilometrów dla mężczyzn, rzut granatem na celność i odległość oraz strzelanie z broni na celność i

...a także popisywali się umiejętnościami pływackimi, walcząc o punkty w pięcioboju archiwum 21 BSP

szybkość. W kolejnym dniu, na terenie jednostki wojskowej w Nisku obył się bieg wahadłowy dla kobiet i mężczyzn. Dopełnieniem rywalizacji było pływanie na dystansie 50 metrów stylem dowolnym.

Mistrzem została reprezentacja gospodarzy z 16 Batalionu Saperów z Niska, drugie miejsce zajął 21 Batalion Dowodzenia z Rzeszowa, trzecie - 5 Batalion Strzelców Podhalańskich z Przemyśla. Indywidualnie wśród kobiet najlepsza była Justyna Kępa z 1 Batalionu Strzelców Podhalańskich, wśród mężczyzn Grzegorz Wójs z drużyny gospodarzy.