Prokurator w "Sokole"

  Prokurator w "Sokole"

  Sławomir CZWAL

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Przewodnicząca komisji rewizyjnej Anna Stępień: - Podczas grudniowej kontroli w niżańskim domu kultury stwierdziliśmy szereg nieprawidłowości.

  Przewodnicząca komisji rewizyjnej Anna Stępień: - Podczas grudniowej kontroli w niżańskim domu kultury stwierdziliśmy szereg nieprawidłowości. ©S. Czwal

  Kto tak naprawdę wyremontował dach Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół"? S. Czwal

  Kto tak naprawdę wyremontował dach Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół"?
  (fot. S. Czwal)

  Komisja rewizyjna przy Radzie Miasta w Nisku zarzuca dyrektorce Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" niegospodarność w wydawaniu pieniędzy. Sprawę wyjaśnia prokuratura. Na sprawozdanie komisji rewizyjnej czekają burmistrz oraz dyrektorka "Sokoła" i wówczas zajmą stanowisko w sprawie zarzutów komisji.

  Radni miejscy w Nisku już kilkukrotnie podczas sesji oraz obrad komisji oświaty zwracali uwagę na konieczność zmiany sposobu zarządzania Niżańskim Centrum Kultury. Ostatecznie na wniosek komisji oświaty w "Sokole" pojawiła się komisja rewizyjna, która miała skontrolować jak NCK wydaje pieniądze.

  - Podczas grudniowej kontroli w niżańskim domu kultury stwierdziliśmy szereg nieprawidłowości formalnoprawnych - wyjaśnia Anna Stępień, przewodnicząca komisji rewizyjnej.
  - Część dokumentów to po prostu buble. W zaksięgowanych umowach-zlecenia brakuje danych, a ilość wydanych pieniędzy świadczy o niegospodarności. Szczególną uwagę zwróciliśmy na remont dachu domu kultury, za który zapłacono ponad 10 tysięcy złotych. Nie dosyć, że nie ma na wykonaną pracę żadnych protokołów odbioru ani gwarancji, to nie zrobiła tego osoba, która podpisała się pod umową-zlecenie. Nie wzięła ona również za tę pracę pieniędzy.

  Pod koniec ubiegłego tygodnia komisja poinformowała burmistrza o swoich spostrzeżeniach. W środę z komisją rewizyjną, skarbnikiem miasta oraz burmistrzem spotkała się dyrektorka NCK, która starała się wyjaśniać wszelkie zastrzeżenia, które miała komisja. Pomimo tego, następnego dnia komisja rewizyjna skierowała do prokuratury pismo z zapytaniem, czy nie doszło do naruszenia prawa przy wykonaniu zlecenia na remont dachu niżańskiego domu kultury.

  Maria Jacek, dyrektorka "Sokoła": - Do momentu, kiedy nie dostanę oficjalnych zarzutów, trudno mi się do nich ustosunkować.

  Nasze dziennikarskie śledztwo wykazało, że remontu dachu najprawdopodobniej nie wykonywała osoba, która podpisała się pod umową, lecz jeden z radnych miejskich w Nisku.  BURMISTRZ CZEKA

  Mariusz Kowalik, burmistrz Niska: - Czekam na protokół komisji rewizyjnej i oficjalne dokumenty. Jeśli będą jakieś nieprawidłowości, wyślę audytora wewnętrznego do Niżańskiego Centrum Kultury i po jego kontroli będę podejmował decyzje.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć