Poligloci z Niska?

  /TDM/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Pod koniec ubiegłego roku władze samorządowe powiatu oraz gmin powiatu niżańskiego zaczęły się starać o powołanie Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Nisku. Pomysł pozytywnie zaopiniowali wójtowie i burmistrzowie. Uzgodnili, że choć będzie to inwestycja powiatowa, to organem wnioskodawczym będzie burmistrz miasta i gminy Nisko, który złożył wymagane dokumenty.

  - Wnioski o powstanie kolegiów języków obcych w Nisku, Robczycach i Dębicy zostały wczoraj pozytywnie zaopiniowane przez Zarząd Województwa Podkarpackiego - informuje Julian Ozimek, Marszałek Województwa Podkarpackiego. Teraz wszystkie dokumenty trafią do Ministerstwa Edukacji i Sportu i jeśli wszystko pójdzie z planem, to ostateczną decyzję o utworzeniu kolegiów podejmie sejmik województwa podkarpackiego.

  Ze wstępnych wyliczeń wynika, że koszty uruchomienia kolegium nauczycielskiego w Nisku nie powinny przekroczyć 150 tysięcy złotych, a prawdopodobnym miejscem nauki będzie wydzielona część jednej z niżańskich szkół. Wybrany obiekt posiadać będzie od ośmiu do dziewięciu sal dydaktycznych. Niezbędny będzie również zakup kilkunastu komputerów, wyposażenie administracji oraz zakup książek do biblioteki.

  Burmistrz Niska zadeklarował się wygospodarować budynek na ten cel oraz pokryć część kosztów związanych z utrzymaniem placówki w 2005 roku. Resztę kosztów poniosą pozostałe gminy powiatu oraz niżańskie starostwo. Jeśli projekt zostanie pozytywnie zaakceptowany przez ministerstwo edukacji i sportu oraz sejmik województwa podkarpackiego, to w niżańskim kolegium nauczycielskim studia licencjackie rozpocznie prawie 60 osób. Na początku studenci będą mieli do wyboru naukę języka angielskiego lub niemieckiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Ocena prezydentów, burmistrzów, wójtów. GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Szukasz taniego mieszkania na Podkarpaciu? Sprawdź najlepsze oferty

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Oceń swojego radnego. Zagłosuj

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć