Szybsi niż sędziowie!

  Szybsi niż sędziowie!

  /ARKA/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  W III Maratonie Pieszym Po Ziemi Ulanowskiej i Okolicach startujący przeszli samych siebie. Byli tak szybcy, że na jednym z punktów kontrolnych stawili się wcześniej niż... sędziowie. Impreza świetnie propagowała sportowy tryb życia.

  Maraton rozegrany został w ramach obchodów "Dni Flisactwa" w Ulanowie. Maratończycy, między innymi ze Stalowej Woli, Ulanowa, Rudnika i Zarzecza mieli do pokonania 30 kilometrów.
  Trasa prowadziła z Janowa Lubelskiego przez Momoty Górne, Jarocin, Borki, Dąbrówkę, aż do mety na stadionie Retmana w Ulanowie. Zawodnicy, uzbrojeni w mapy i przemierzający dystans "niebieskim szlakiem", prowadzącym przez las i asfaltową drogą, musieli pokonać dystans w czasie nie dłuższym niż 6 godzin. I spośród 40 osób, w tym kilkunastu pań, wycofał się tylko jeden uczestnik, reszta dzielnie dotarła do mety. A wygrał faworyt, Hubert Puka ze Stalowej Woli.

  - Ja na początku maratonu zostałem nieco z tyłu, biegłem swoim tempem i stopniowo przyspieszałem. - mówi Hubert Puka. - Na siedem kilometrów przed metą objąłem już prowadzenie, miałem jeszcze przed metą małą "nadróbkę", bo zmyliłem trasę. Na ostatni punkt kontrolny przybyłem za to szybciej niż sędziowie, którzy nie zdążyli na czas przed przybyciem czołówki. Ostatecznie trasę pokonałem w ciągu dwóch i pół godziny.

  - Mieliśmy po prostu małą przygodę, jechaliśmy samochodem, a na drodze leżało powalone drzewo, które trzeba było usunąć - wyjaśnia Roman Pokora, jeden z sędziów i organizatorów maratonu. - Nasz maraton nie był łatwy, bo było ciepło, nie obyło się bez otarć i kolek, które łapały zawodników.

  Ci, którzy nie zdecydowali się na start z Janowa lubelskiego, mogli wziąć udział w "Małym Maratonie" na 15 kilometrów, ze stadionu Retmana w Ulanowie przez Wólkę Tanewską, Szewcy, Dąbrówkę, z powrotem do Ulanowa. "Mały Maraton" wygrał Sylwester Stec z Kopek, wystartowały 62 osoby.

  A na zwycięzców czekały wspaniałe puchary, każdy z uczestników wziął ponadto udział w losowaniu nagród rzeczowych. Organizatorami maratonu było Bractwo Miłośników Ziemi Ulanowskiej pod wezwaniem Świętej Barbary oraz Zespół Szkół w Ulanowie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Oceniliśmy prezydentów, burmistrzów, wójtów. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy prezydentów, burmistrzów, wójtów. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy starostów, zarządy i rady powiatów na Podkarpaciu. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Oceniliśmy starostów, zarządy i rady powiatów na Podkarpaciu. ZOBACZ KTO NAJLEPSZY

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Światłowodowa rewolucja (materiał informacyjny)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć