Bezpiecznie i wesoło

  Bezpiecznie i wesoło

  /TDM/

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  Edek jeszcze przed rozpoczęciem imprezy podbił serca dzieci, rozdając im baloniki

  Edek jeszcze przed rozpoczęciem imprezy podbił serca dzieci, rozdając im baloniki ©W. Kamińska

  Edek jeszcze przed rozpoczęciem imprezy podbił serca dzieci, rozdając im baloniki

  Edek jeszcze przed rozpoczęciem imprezy podbił serca dzieci, rozdając im baloniki ©W. Kamińska

  Scenki o bezpiecznym zachowaniu na drodze zaprezentowały niżańskie zuchy. W. Kamińska

  Scenki o bezpiecznym zachowaniu na drodze zaprezentowały niżańskie zuchy.
  (fot. W. Kamińska)

  Prawie 300 dzieciaków z powiatu niżańskiego wzięło udział w naszej akcji "Pierwszaki 2005 - zdrowo i bezpiecznie do szkoły". Każdy otrzymał nagrody.
  Prezenty dla dzieciaków wręczał Mariusz Kowalik, burmistrz Niska, Julian Ozimek, przewodniczący Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat oraz Czesław Hałaj, dyrektor podkarpackiego oddziału Echa Dnia. W. Kamińska

  Prezenty dla dzieciaków wręczał Mariusz Kowalik, burmistrz Niska, Julian Ozimek, przewodniczący Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat oraz Czesław Hałaj, dyrektor podkarpackiego oddziału Echa Dnia.
  (fot. W. Kamińska)


  W powiecie niżańskim ruszyła akcja pod nazwą "Pierwszaki 2005 - zdrowo i bezpiecznie do szkoły". Organizatorem akcji jest "Echo Dnia", a akcja skierowana jest do wszystkich uczniów klas pierwszych. Wczoraj, razem z jeżykiem Edkiem, maskotką "Echa" bawiliśmy się w Niżańskim Domu Kultury "Sokół". Śmiechu było co nie miara. Na spotkanie przybyli również przedstawiciele sponsorów, czyli firmy MAC Edukacja i Commercial Union, Mariusz Kowalik, burmistrz Niska, Janusz Nawrocki niżański starosta, Stanisław Wilczyński, komendant niżańskiej policji oraz Julian Ozimek, przewodniczący Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat, które ufundowało odblaski dla wszystkich pierwszaków. Były konkursy z nagrodami, a furorę wśród dzieci zrobił jeż Edek, który rozdawał uściski i prezenty.

  To już trzecia edycja akcji, organizowanej przez "Echo Dnia". W tym roku po raz pierwszy postanowiliśmy zorganizować wspólne spotkanie z pierwszakami w NCK "Sokół" i to był strzał w dziesiątkę.  Ufo w "Sokole"

  Kilka minut po godzinie dziesiątej na scenie pojawili się pierwsi zaproszeni goście. - Chciałbym, abyście zapamiętali jak najwięcej z dzisiejszego przedstawienia - mówił Mariusz Kowalik. - To bardzo ważne, abyście również sami dbali o bezpieczeństwo w drodze do szkoły, w domu i na drodze. Życzę wam również wszystkiego najlepszego w nowym roku szkolnym i samych szóstek na świadectwie.

  Dobrych stopni życzył również Julian Ozimek, a pierwszaki dziękowały gromkimi brawami.

  Największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy, w których można było wygrać nagrody, ufundowane przez nasza redakcję. Dzieciaki rywalizowały miedzy innymi w pompowaniu balonów oraz liczeniu kolców na głowie naszej maskotki. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe nagrody oraz maskotę - małego jeżyka.

  Po pierwszych konkursach przyszedł czas na naukę. Jako pierwszy na cenie pojawił się Krzysztof Stadnik, kapitan z niżańskiej Komendy Powiatowej Straży Pożarnej. Opowiadał dzieciom, jak należy postępować, kiedy zobaczymy pożar. Po kilkunastominutowym prelekcji na scenie wszedł kolejny strażak, ubrany w żaroodporny strój. W pierwszym momencie dzieci myślały, że to ufo. Jednak strażak chwilę później zdjął uniform i pokazał pierwszakom, z jakich elementów składa się jego strój, a po zakończeniu imprezy każdy mógł zobaczyć od środka, jak wygląda strażacki samochód.  Zuchy pierwszakom

  Harcerze prezentowali dzieciom, jak należy przechodzić przez ulicę i w jaki sposób bezpiecznie podróżować w aucie. Na koniec na scenie policjantka Anna Kowalik- Środek spośród publiczności wybrała siedmioro pierwszaków. Wszystkie miały odpowiedzieć na pytanie, związane ze scenkami harcerzy. Cała grupa otrzymała nagrody, ufundowane przez wydawnictwo Mac Edukacja i niżańską policję.

  - Zawsze wspieramy dobre pomysły i bierzemy czynny udział w akcji "Pierwszaki", która ma nie tylko bawić, ale przede wszystkim uczyć - podkreśla Janusz Domański z wydawnictwa "Mac Edukacja S.A." - Im więcej takich akcji, tym mniej nieszczęść i wypadków.  Obdarowani upominkami

  Po blisko półtoragodzinnej zabawie przyszedł czas na wręczenie upominków. Na scenie pojawili się Mariusz Kowalik i Czesław Hałaj, dyrektor podkarpackiego "Echa Dnia", którzy wręczyli wszystkim pierwszakom reklamówki. Były w nich zeszyty, plany lekcji i dzienniczki ucznia. Każdy z pierwszaków otrzymał również światełko odblaskowe od Juliana Ozimka, wicemarszałka Podkarpacia i przewodniczącego Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat.

  Kolejne spotkania obędą się w październiku w Stalowej Woli i Tarnobrzegu, a już jutro akcja dotrze do Chmielowa, w powiecie tarnobrzeskim.  BRAWA DLA SPONSORÓW

  Sponsorami tegorocznej akcji "Pierwszaki 2005- zdrowo i bezpiecznie do szkoły" są: Mac Edukacja S.A., Commercial Union, Mariusz Kowalik, burmistrz Niska, Janusz Nawrocki, niżański starosta, Komenda Policji w Nisku, Państwowa Straż Pożarna w Nisku oraz Julian Ozimek, przewodniczący Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat, który ufundował odblaski dla wszystkich pierwszaków. Podziękowania należą się również "Małym Agentom", czyli zuchom z Niska oraz dyrektorowi Niżańskiego Centrum Kultury za udostępnienie sali.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Sport

  Zobacz koniecznie:

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Miss Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Mister Studniówki 2017. Zobacz i zagłosuj

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Pokochaj wygodę i oszczędności z Orange Love (materiał informacyjny Orange)

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Nie przegap szansy wygrania pieniędzy i mieszkania z Echem Dnia!

  Wideo

  Galerie zdjęć